spor salonunda bağırarak ağırlık çalışanlar !

theironman
26-04-2016, 14:59   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

ağırlık çalışmanın getirdiği istem dışı bir hareket, davranış biçimi.

ağırlık çalışırken kaldırılan ağırlığın etkisi ile zorlanan kişi kaslara binen ağır yük yüzünden bir miktar acı hisseder buda kişiyi bağırmaya zorlar. bazı kişiler ise bazen dikkat çekmek için bağırabilir. böyle insanlar vardır malesef zorlanmıyor olsalarda yinede çalıştıkları ağırlığın hareketini yaparken bağırırlar . dikkat edilecek olursa gerçek sporcu ile dikkat çekmek isteyen kişi ayırt edilebilir.

bu dikkat orospusu kişiler zaten salona spor yapmaya gelmezler bir dönem böyle gelir elde telefon biraz yapılı bir vücut yada hepten çuval, bu kişiler sağa sola hemen ekşirler bol bol lak lak zaten sporu da doğru dürüst yapmazlar ya hareketi eksik yaparlar yada disiplinli bir şekilde hareketi yapmazlar.

diğer kişiler ise yani şu bağıran, özenilen kişiler işte bu adamlar genelde disiplinli bir şekilde çalışan kişilerdir.

kaldıramıyorsan az kaldır olayı body bulding sporuna terstir. body bulding yaparken kaldırdığın ağırlıkla bilinçli kas yıkımı yaşamalısınki vücut yerine yenisini ve fazlasını yaparak gelişme göstersin. bu kas yıkımı bazen acı verici olabilir. işte bu yüzdende acı hisseder ve bağırabilirsin. az kilo kaldırmak yıkımı gerçekleştirmeye yetmez vücut alışır o yüzden zorlamaya ihtiyaç vardır.