spybot 'a yardım

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Eyüp Korkusuz
02-12-2004, 14:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,077 mesaj

Arkadaşlar ben internette bulduğum spybot programını kurdum daha sonra tarama yaptırdım bulduklarımın hepsini temizledim fakat DSO EXPLOİT diye bi şey buluyor ve regedit te windows\currentversion\internet settings in içinde bilmem nerde bi dosya gösteriyor. bende temizlemeden önce girdim regedite baktım spybot 5 tane dosya gösteriyor bir tanesinde bi exe dosya var şuan hatırlamıyorum ama exe uzantılı olduğunu biliyorum. Daha sonra bunu temizledikten sonra tekrar  açıp tarama yaptırıyorum ve aynı dosya tekrar çıkıyor karşıma bu nedir arkadaşlar bi bilgisi olan arkadaşım varsa sülesin. Bende artık işin içinden çıkamaz oldum....

Son Düzenleme: Eyüp Korkusuz ~ 03 Aralık 2004 18:55
Thunderbold
02-12-2004, 23:17   |  #2  
Üye
90 mesaj

Alexa dır büyük ihtimal..En namlı Windows casusu..yanlış bilmiyosam eğer ActiveX i disable edersen ondan kurtulursun..Birde Media player var tabii..Diğer Windows casusu..

Banned
03-12-2004, 19:16   |  #3  
Banlandı
326 mesaj

Az veya çok sen sil  bence..Casus casustur.Hani derler ya götü yere yakın olandan korkacaksın diye...Sil bence.....

Thunderbold
06-12-2004, 03:25   |  #4  
Üye
90 mesaj

Makinendeki bazı bilgiler karşı tarafa gidiyor sonuçta..Sörf alışkanlıkların , kullandığın programlar , donanım bilginiz vs. gibi..Zararlı mı değil mi siiz karar verin artık..

Thunderbold
06-12-2004, 23:14   |  #5  
Üye
90 mesaj

İnternet Explorer -> Araçlar -> Seçenekler e girin..ActiveX ile ilgili tüm uygulamaları kapatın..O kadar..Birde Media Player da Araçlar -> Yürütücü den "Tüm Codecleri Otomatik Yükle" seçeneğinin karşısındaki işareti kaldır..
Hadi geçmiş olsun..