ssd arızalımı yoksa hatamı yapıyorum lütfen yardım

MENDERES18
10-12-2013, 17:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar herkese iyi forumlar sıkıntım şu 2 tb seagate hdd olan makınama sadece hızdan yararlanmak adına 7 kasımda aldığım corsair force gt 128 gb ssd ye ilk kurulum yaptık programlar suruculer derken hıc sıkıntı yok ancak sonra bırde baktım kasmalar donmalar mavi ekran hatası ve sonunda acılmama ile karsı karsıyayım dedım win7 hatalı kuruldu yenıden kurmak ıstedım yıne mavı ekran hatalarıyla karsılastım ve kuramadım bende yeniden seagate c bölümüne win7 kurdum(ahci modda) ve windows calısırken ssdnın sata kablosunu taktım ve wındows gordu calıstı ssdde bulunan tıcarı program verı tabanımız gayet hızlı calısmaya basladı sıkıntı yok ama ıcımede oturdu wındowsum neden hızlı açılmasın ssdnın 2. bolumune windows7 ıkıncı sıstem olarak kurdum yıne suruculer guncellemeler programlar ayarlar yapılmasında sorunsuzdu ancak aradan bı kac saat gectıkten sonra yenıden baslattıgım pc de ssddekı ısletım sıstemı yıne donmalar kasmalar yapıyor sizce sorun ssd demi yoksa benmı hata yapıyorum bu arada sistemim

msi p67 gd65 (b3 revize) (ahci modu acık)
2x4 gb corsair 1333 mhz ddr3
2x8 gb corsair 1333 mhz ddr 3 ramler sıfır
intel i7 2600 işlemci
msi 1 gb ddr 3 ekran kartım

yardım öneri ve değerli fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

Solid State Disk
16-12-2013, 16:17   |  #2  
Solid State Disk avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
28 mesaj
Alıntı: MENDERES18  
Merhabâlar,

Mesajınızı iki kere okudum fakat birşey anlamadım. Noktalama işâretlerine azıcık olsun dikkât etseydik :)

kaptanx77
31-01-2014, 10:42   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Bence aldığınız yerden diski değiştirip tekrar deneyin,ssd de o kadar kasma donma ve ardından sistem çökmesi normal değil,bios ayarlarıda sorunsuz diyorsunuz çünkü...

excel_mustafa
31-01-2014, 20:48   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,446 mesaj

hd tune indir.test yap.varsa sorun belli olur

DiamondMines
01-02-2014, 01:45   |  #5  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: MENDERES18  
arkadaşlar herkese iyi forumlar sıkıntım şu 2 tb seagate hdd olan makınama sadece hızdan yararlanmak adına 7 kasımda aldığım corsair force gt 128 gb ssd ye ilk kurulum yaptık programlar suruculer derken hıc sıkıntı yok ancak sonra bırde baktım kasmalar donmalar mavi ekran hatası ve sonunda acılmama ile karsı karsıyayım dedım win7 hatalı kuruldu yenıden kurmak ıstedım yıne mavı ekran hatalarıyla karsılastım ve kuramadım bende yeniden seagate c bölümüne win7 kurdum(ahci modda) ve windows calısırken ssdnın sata kablosunu taktım ve wındows gordu calıstı ssdde bulunan tıcarı program verı tabanımız gayet hızlı calısmaya basladı sıkıntı yok ama ıcımede oturdu wındowsum neden hızlı açılmasın ssdnın 2. bolumune windows7 ıkıncı sıstem olarak kurdum yıne suruculer guncellemeler programlar ayarlar yapılmasında sorunsuzdu ancak aradan bı kac saat gectıkten sonra yenıden baslattıgım pc de ssddekı ısletım sıstemı yıne donmalar kasmalar yapıyor sizce sorun ssd demi yoksa benmı hata yapıyorum bu arada sistemim

msi p67 gd65 (b3 revize) (ahci modu acık)
2x4 gb corsair 1333 mhz ddr3
2x8 gb corsair 1333 mhz ddr 3 ramler sıfır
intel i7 2600 işlemci
msi 1 gb ddr 3 ekran kartım

SSD en hızlı sataya bağlı olması lazım. AHCI modu açık olması lazım, ki açık dedin sorun yok. Bios güncelle. SSD firmware varsa güncelle. Windowsu direk SSD üzerine kur ve gerekli olan AHCI/RAID sürücülerini anakart sitesinden indir (gerekirse). Windows kurulduktan sonra TRIM desteğinin açık olup olmadığını kontrol et ve bir test et SSD diskini Crystal Disk Mark gibi bir programla ve okuma/yazma 4k hızlarına bak ve buraya paylaş.