SSD Fiyat Tartışması.

Ryse
30-07-2014, 00:29   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
41 mesaj

Merhaba arkadaşlar.

Bu SSD'nin fiyatı bana kalırsa aşırı ultra mega süper fazla :)

Sizler ne düşünüyorsunuz.Ben ürünü ilk gördüğümde Çalışan arkadaşa nedir bunun özelliği diye sordum.Oda hepinizin bildiği standart saçmalıklardan bahsetti.Fiyatı görünce kendi kendime "Acaban Uzay mekiğine filanmı dönüştürüyor bilgisayarı" diye sormadan edemedim.Şahsen bu SSD Benim bilgisayarımda olsa geceleri uyuyamam.Hırsız Paronoyaklığı başlar.

Sizler ne düşünüyorsunuz.Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Transformes'a dönüşen SSD

DiamondMines
30-07-2014, 00:44   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Ryse  
Merhaba arkadaşlar.

Bu SSD'nin fiyatı bana kalırsa aşırı ultra mega süper fazla :)

Sizler ne düşünüyorsunuz.Ben ürünü ilk gördüğümde Çalışan arkadaşa nedir bunun özelliği diye sordum.Oda hepinizin bildiği standart saçmalıklardan bahsetti.Fiyatı görünce kendi kendime "Acaban Uzay mekiğine filanmı dönüştürüyor bilgisayarı" diye sormadan edemedim.Şahsen bu SSD Benim bilgisayarımda olsa geceleri uyuyamam.Hırsız Paronoyaklığı başlar.

Sizler ne düşünüyorsunuz.Fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Transformes'a dönüşen SSD

OCZ battı, Toshiba'ya satıldı. OCZ aslında ilk hızlı SSDleri çıkaran ve piyasayı coşturan markalardan biriydi fakat ekonomik sebeplerden ve alım/satım işini beceremedikleri için battılar. Toshiba, halen OCZ ve RevoDrive markasını kullanmakta. RevoDrive modelleri SATA üzerinden değil, PCI-E üzerinden çalışarak çok fazla bantgenişliğine erişmektedir ve dolayısıyla bu cihazın okuma/yazma hızı 1.500MB/s civarına kadar çıkıyor. Normal kullanıcılar için değil, büyük dosyaları hergün sağdan sola yazan, okuyan, render yapan, şirket kullanıcıları veya profesyöneller için tasarlanmıştır. Fakat yinede hız merakı olan ve parası olan her zaman alabilir. Intel'in son çıkardığı PCI-E SSD ürünleri bundan biraz daha hızlı.