ssd hdd format atamıyorum

zemzehir87
12-04-2013, 20:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar öncelikle ii akşamlar.Büyük bi hevesle aldıgım 120 gb lık ssd harddiskime format atamıyorum.yaptıklarım ise eski harddsiki çıkartp ssd yi takıyorum,harddsiki ne biostan nede format atarken görüyorum.biosta harddisk görünmüyor.formattaykende sürüyü bulunamadı hatası alıyorum.biostan ahcı da yaptım compatible de yaptm ikisindede olmadı.laptobum lenovo z575 marka acil yardımlarınızı bekliyorum.Pc başında bekliyorum artık... :S

DiamondMines
12-04-2013, 21:48   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: zemzehir87  

Arkadaşlar öncelikle ii akşamlar.Büyük bi hevesle aldıgım 120 gb lık ssd harddiskime format atamıyorum.yaptıklarım ise eski harddsiki çıkartp ssd yi takıyorum,harddsiki ne biostan nede format atarken görüyorum.biosta harddisk görünmüyor.formattaykende sürüyü bulunamadı hatası alıyorum.biostan ahcı da yaptım compatible de yaptm ikisindede olmadı.laptobum lenovo z575 marka acil yardımlarınızı bekliyorum.Pc başında bekliyorum artık... :

Laptop modelinin format esnasına geldiğinde sana ACHI/RAID sürücüleri sorması gerekir, yüklemediğin için format sürecine geçiş yapamıyorsun. Lenovo sitesinden indir, USB içine koplaya, format sürecinden önce 'Browse' kısmında yükleme yap, format çekebilirsin. ACHI modunda format çek SSD ye.

zemzehir87
12-04-2013, 22:27   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

format atmadan önce önceden kullandıgım harddisk takılıyken yüklüycem demi snrasında ssd yi takp başlıcam format işlemlerine.