SSD+Data Kullanımında sorun yaşıyorum

justify18
31-12-2015, 18:40   |  #1  
justify18 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar Asus N551jw notebook satın aldım. 128 GB Ssd+1 TB Data mevcut. Windows SSD ye kurulu. Data'ya programları nasıl kurabilirim. Acil cevapları bekliyorum.

ihalilcoban
31-12-2015, 22:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Program kurulumu yaparken de kurulum penceresinde programın kurulacağı yer seçimi vardır. 32 Bit işletim sisteminde C:\Program Files\Kurulacak Program Klasörü, 64 bit işletim sistemine 32 bit program kurduğun zaman da C:\Program Files (x86)\Kurulacak Program Klasörü şeklinde. Senin yapman gereken program kurulum ekranındayken C: yi D: yapmak olacaktır. Yeni oluşacak yol şu şekilde olur D:\Program Files (x86)\Kurulacak Program Klasörü. Bu şekilde dediğin işlemi yapabilirsin.

Selim_C
01-01-2016, 09:14   |  #3  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj
Alıntı: ihalilcoban  
Program kurulumu yaparken de kurulum penceresinde programın kurulacağı yer seçimi vardır. 32 Bit işletim sisteminde C:\Program Files\Kurulacak Program Klasörü, 64 bit işletim sistemine 32 bit program kurduğun zaman da C:\Program Files (x86)\Kurulacak Program Klasörü şeklinde. Senin yapman gereken program kurulum ekranındayken C: yi D: yapmak olacaktır. Yeni oluşacak yol şu şekilde olur D:\Program Files (x86)\Kurulacak Program Klasörü. Bu şekilde dediğin işlemi yapabilirsin.

Hocam bunun bir kısayolu yok mu? Her bir programı aynı şekilde mi yapmak gerek.

Yada Sistemi C harf yolu dışında bir yere kursak (Örnek J:), depo olarak kullandığımız diski de C: harf yolunu atasak çözüm olur mu?