statik - dinamik web sitesi tanımlamaları

rhapsody
31-12-2009, 16:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Dreamweaver ve Flash CS3 kullanarak web sitesi hazırladım. Dreamweaver'da HTML üzerinden çalışıyorum.
Sitenin dinamik olarak tanımlanması için server teknolojisinden yararlanmayı düşünüyorum; çünkü grafik tasarımcı olarak, tasarım projelerimin sayısı arttıkça sayfalarımı rahatlıkla düzenleyebileceğime inanıyorum. Php, asp, asp.net, coldfusion, jsp .... Hangisi daha avantajlı ve sorunsuz? Kişisel tasarım sitelerinin daha çok statik tanımlandırılmalarının yaygın olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim. Görüşlerinizi almak isterim...

Nicoll
31-12-2009, 17:15   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Dinamik mi istiyorsunuz? Wordpress veya Joomla'yı deneyebilirsiniz... Sanırım klasik html tabanlı yapmışsınız (statik) nasıl birşey olduğunu merak ettim, eğer yayınladıysanız link koyabilir misiniz?

Alıntı: rhapsody  
Dreamweaver ve Flash CS3 kullanarak web sitesi hazırladım. Dreamweaver'da HTML üzerinden çalışıyorum.
Sitenin dinamik olarak tanımlanması için server teknolojisinden yararlanmayı düşünüyorum; çünkü grafik tasarımcı olarak, tasarım projelerimin sayısı arttıkça sayfalarımı rahatlıkla düzenleyebileceğime inanıyorum. Php, asp, asp.net, coldfusion, jsp .... Hangisi daha avantajlı ve sorunsuz? Kişisel tasarım sitelerinin daha çok statik tanımlandırılmalarının yaygın olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim. Görüşlerinizi almak isterim...
rhapsody
31-12-2009, 20:06   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Siteyi yayına verirken tanımlama aşamasında seçenekleri sunuyor. ( Dinamik olacaksa server istiyorum /olmayacaksa istemiyorum diyorsunuz ) Server istiyorum derseniz, php,asp,asp.net,coldfusion,jsp vs. seçeneklerini sunuyor. Bu aşamada dinamik tanımlama yapmak adına bunlardan birini seçebilir miyim ? Dinamik olması güncelleme açısından avantajlı...Bu arada siteyi yayına vermedim henüz/yakında yayında olacak...

Son Düzenleme: rhapsody ~ 31 Aralık 2009 20:10