statik ip

tülayaydın
07-02-2011, 15:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar benim bir sorunum var. Arkadaşımdan bir şey öğrenmek için ondan habersiz gizli sorusundan msnini aldım. Ve bunu ona söyleyemem, öğrendiğim kadarıyla savcılığa dilekçe vermiş. Onun hesabından başka birini tehdite benzer bir şekilde konuşmuştum ve yine diyorum ona söyleyemem. Adslimi sıfırladım, bilgisayara format attım, bunun dışında bundan kurtulmak için yapabileceğim bir şey var mı? Statik ip felan diye bir şey okudum, ne ile alâkalı olduğunu bilmiyorum, yardım eder misiniz..?

Tuğsan
07-02-2011, 15:59   |  #2  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Modemi kapatip actigin zaman Ip adresin sabit kaliyorsa statik Ip ona denir. Senin durumuna gelince yedigin naneyi evinden yediysen cokda rahat bulurlar.. Ve arkadasin blof yapmiyorsa , en guzel yol ona gidip anlatman ve dilekcesini geri alabiliyorsa aldirmaktir.

tülayaydın
07-02-2011, 16:56   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

diyorum ya, söylemeyemem. Ama şöyle bir durum var, ben open dns iplerini kullanıyorum. Yani ben opendns üzerinden gözükeceğim, bu durumda bulamaz değil mi?

Tuğsan
07-02-2011, 17:05   |  #4  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Open dns, static , dynamic ip fark etmez. Ozetle anlatiyim, is ciddi boyutlardaysa , savcilik kanalli ile ilgili birim mesajlastigin kuruma(facebook-msn-etc)  gider, onlarin log kayitlarindan mesajin geldigi ip bulunur ( zaman bilgileride dahil) , ip bloguna gore servis saglayacin bulunur. Servis saglayicindan ilgili zamanda ilgili  ip'i alan kullanici adi bulunur. Sonra buyuk ihtimalle sana kimse birsey soylemeden ( bildigim kadariyla bu sekilde savciliga gidildiginde, suc duyurusu yapanada herhangi bir bildirim yapilmiyor) posta kutunda gorursun mahkeme celbini.. Burasi muz cumhuriyeti degil , internet de senin her istedigini yapabilecegin bir oyun alani degil bunuda arada ogrenmis olursun arkadasina derdini anlatirken..

tülayaydın
07-02-2011, 17:10   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Şöyle bir durum var, ben gizli sorusundan girdim, yani hackleme gibi bir durum söz konusu değil aslında

Tuğsan
07-02-2011, 17:22   |  #6  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Arkadasim sen sana ait olmayan bir hesaba bir sekilde giris yaptin dimi? Bunu kendi evinden  yaptin dimi? Sonra girdigin hesapla baska birini  tehdit mi ettin ? Neresinden bakarsan yanlis yapmis, tehdit ederek de suc islemissin. Arkadasinda savciliga gitmisse, seni bulurlar... Bu kadar basit.

tülayaydın
07-02-2011, 17:25   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

Tehdit etme durumu yoksa ortada, bir şey olur mu?

Tuğsan
07-02-2011, 17:36   |  #8  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Bence gidip arkadasinin savciliga neye istinaden dilekce verdigini ogrenmeye calis, ondan sonra git bir hukuk sitesinden yardim iste.

tülayaydın
07-02-2011, 17:41   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

tamam dostum teşekkür ederim

KENAN_35
15-02-2011, 07:05   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

olay olduğu gün ve saatte o ip adresi nokta atışı ile yeri belli.. sonradan değiştirmen fayda etmez tülaycım..