Steve Ballmer, Google'a fena saldırdı

CHIP Online
16-07-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'un patronu Ballmer'dan Google ve yeni işletim sistemi Chrome OS hakkında inanılmaz sözler.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/stev ... saldirdi_13983.html

Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

Microsoft'un Developer & Platform Evangelism bölümü başkan yardımcısı Walid Abu-Hadba'nın Google Chrome OS hakkındaki sert sözlerine daha önce burada yer vermiştik. Ve şimdi de sıra, Microsoft patronu Steve Ballmer'a geldi...

Bilişim dünyasının en renkli simalarından biri olan Steve Ballmer, ne zaman ne konuda konuşursa konuşsun dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft iş ortakları için düzenlenen bir konferansta konuşma yapan Ballmer, bu geleneği bozmadı. Daha önce iPhone ve Apple hakkında ilginç açıklamalar yapan Microsoft'un patronunun hedefinde ise bu sefer Google'ın yeni işletim sistemi Chrome OS vardı.

"Bu şeyin ne olduğunu kim biliyor? Bu Chrome OS şeyi bana oldukça ilginç geliyor" diyen Ballmer sözlerini şöyle sürdürdü; "Akıllarını mı toplayamıyorlar ya da oradaki problem nedir bilmiyorum ama ben en son baktığımda iki ayrı işletim sistemine ihtiyacınız yoktu". Steve Ballmer bu sözleriyle Google'ın iki ayrı işletim sistemine, yani Android ve Chrome OS'a ihtiyaç duymasına şaşırdığı ifade etti ve Chrome OS'u bir vaporware yani sürekli ertelenen ve sonunda iptal edilecek bir proje olarak gördüğünü söyledi.

Tüm konu: Steve Ballmer, Google'a fena saldırdı

İzleyin: Chrome için TV reklamı

Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Ballmer sözlerinde haklı mı?

Süleyman.
16-07-2009, 00:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Erken ve büyük konuşmuş bence. Gereksiz. Zaten bir "vaporware-balon yazılım" olursa esasen söze bile gerek kalmaz...

PcMaKeR
16-07-2009, 09:00   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
"Bu şeyin ne olduğunu kim biliyor? Bu Chrome OS şeyi bana oldukça ilginç geliyor"
ayıp etmiş burda bu şeyin.

Alıntı: CHIP Online  
 "Akıllarını mı toplayamıyorlar ya da oradaki problem nedir bilmiyorum ama ben en son baktığımda iki ayrı işletim sistemine ihtiyacınız yoktu".

Kendisi windows u üretti sonra windows mobile üretti ya ordan vurmuş :D
Komik adama ama seviyorum yinede :)

H@ckerCesur
16-07-2009, 09:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Bunlar kıskançlık belirtileri. Bu sözlerin üzerine googlenin çok daha iyi bir işletim sistemiyle gelmesini umuyorum. Her ne kadar linux çekirdegi de olsa önemli olan güvenligi ve uyumlulugu... Googlenin de bunu başaracagına yürekten inanıyorum.

toddler
16-07-2009, 09:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
220 mesaj

Steve Ballmer  "Akıllarını mı toplayamıyorlar ya da oradaki problem nedirbilmiyorum ama ben en son baktığımda iki ayrı işletim sistemineihtiyacınız yoktu". diyerek iyice saçmalamış. Kendilerininde hem Windows hemde Windows Mobile'ı yokmu? Hadi onu bırakın bir sürü Windows Xp, Vista ve yakındada 7 olacak. Neden tek ve adam gibi bir Xp ya da vista yok o zaman? Alternatifler olmasa windows fiyatları ne olurdu acaba. Bir sürü ülke linux'a geçiyor, pc ve netbook üreticilerine özel anlaşmalar, özel indirimler vs. teklif ediliyor. Rakip olabilecek her ürüne saldırmaları doğal ama bunu yaparken bu defa kendinide vurmuş. Galiba aklını toplayamayan Steve Balmer'ın kendisi.

PcMaKeR
16-07-2009, 09:23   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: toddler  
 Kendilerininde hem Windows hemde Windows Mobile'ı yokmu?
Kök isimlere dikkat!
Windows
Mobile ında olsun Server ında olsun Masaüstünde olsun Hep Windows yazar.
Sen hiç gördün mü.
Internet Explorer OS
yada
MSDN OS gibi birşey.
O anlamda söylemiş onu.

teknohat
16-07-2009, 11:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj

Böyle konuştuğuna göre demek ki chrome os gerçekten iyi bir işletim sistemi

PcMaKeR
16-07-2009, 12:47   |  #8  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
Alıntı: teknohat  
Böyle konuştuğuna göre demek ki chrome os gerçekten iyi bir işletim
daha piyasaya betası bile çıkmamış sadece sözü edilmiş bir ürünün nesi iyi kötü nereden bilecek söyler misin?

ugpa7
16-07-2009, 16:28   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
275 mesaj

o kadarda abartıldığı gibi degil

teknohat
16-07-2009, 16:56   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
daha piyasaya betası bile çıkmamış sadece sözü edilmiş bir ürünün nesi iyi kötü nereden bilecek söyler misin?

dikkatini çekerim "böyle konuştuğuna göre" dedim sadece tahminde bulundum