Steve Balmmer "top peşinde!"

CHIP Online
13-01-2013, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un renkli patronu Steve Ballmer'dan, teknolojiden çok daha farklı bir alanda dev bir adım!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/steve-balmmer-top-pesinde_38049.html

Resimlerle: 10 ünlü teknoloji CEO'sunun çalışma masası

Devasa bir teknoloji markasının CEO'su olduğunuzu düşünün? Teknolojiyle gerçekten ne kadar ilgilenirdiniz? Büyük ihtimalle günlük hayatınızda işiniz olan sektörden uzaklaşmış ve farklı hobiler edinmiş olurdunuz. İşte bu gerçek, dünyanın en büyük teknoloji markalarından birisi olan Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer için de geçerli.


Kendisi basketbol ile yakından ilgili ve öyle görünüyor ki bir grup yatırımcı ile birlikte NBA'in ünlü takımlarından "Sacramento Kings"i satın almanın yollarını arıyor. Yahoo Sports'un isimsiz bir kaynak üzerinden yayınladığı habere göre, Ballmer, beraberindeki destekle birlikte, Kings'i 500 milyon dolar karşılığında şu anki sahibi olan Maloof ailesinden satın alacak. İlk olarak yapılan planlar arasındaysa takımın 2013-2014 sezonundan itibaren Seattle'da oynaması yer alıyor. Seattle'ın KeyArena isimli salonunu iki yıl kadar kullanması hedeflenen takım, sonrasında kendisine özel bir arena ile deplasmana gelen takımlara ev sahipliği yapmaya devam edecek.


Seattle daha önceleri SuperSonics'e ev sahipliği yapıyordu. Ancak takımın 2008 yılında Oklahoma City'ye taşınması, onu kısa sürede NBA'den silinmeye mecbur bırakmıştı. Yayılan haberin son kısmındaysa, Ballmer'ın olası bir şekilde Kings'i alması sonucu, takımın adını Seattle SuperSonic olarak değiştireceği söyleniyor.

Tüm Konu: Steve Balmmer "top peşinde!"

Resimlerle: 10 ünlü teknoloji CEO'sunun çalışma masası

Kaynak: www.chip.com.tr