Steve Jobs'dan Nike CEO'suna başarının sırrı!

CHIP Online
20-05-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Steve Jobs, dünyanın büyük şirketlerinden birine, yıllar önce başarının sırrını böyle öğretmiş...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/stev ... in-sirri_26991.html

Resimlerle: Apple hakkında bilmediğiniz 10 gerçek!

Apple'ın çok başarılı bir yazılım ve bilgisayar şirketi olduğu kesin. Google ve Microsoft gibi teknoloji devleriyle yarışan ürünlere sahip şirket, 2011'de BrandZ tarafından dünyanın en değerli markası seçilerek herkesi geride bırakmayı başardı.

Apple'ın stratejisi ise nicelik yerine niteliğe önem vermesi. Oldukça dar ürün çeşitliliğine sahip olmasına rağmen şirket en üst sıralardan pek düşmüyor. Apple, 1990'ların ortalarından sonlarına kadar olan dönemde yaşadığı yenilenme döneminde peş peşe gelen gelir kayıpları yaşadı. Apple'ın durumu düzeltmesini ise birçok kişi Steve Jobs'ın dönüşüne ve yenilikçi ürünler ortaya çıkarmasına bağlıyor.

Ancak Nike CEO'su Mark Parker'a göre bu başarı, Steve Jobs'un yaptıklarından çok yapmadıklarıyla geldi. Parker, Jobs'ın Apple'a döndüğü ilk zamanlarda ona Nike ürünleri hakkında danıştığını hatırlıyor. Jobs'a 'Bir tavsiyen var mı?' diye soran Parker, ondan şu yanıtı almış: 'Sadece bir şey'. 'Nike dünyadaki en iyi ürünleri üretiyor, arkasından ağzınızın suyu akacak ürünler. Ancak birçok döküntü de üretiyor. Bu işe yaramaz şeylerden kurtulun ve iyi olana odaklanın.'

Tüm konu: Steve Jobs'dan Nike CEO'suna başarının sırrı!

İzleyin: Apple'la fena dalga geçti

Resimlerle: Apple hakkında bilmediğiniz 10 gerçek!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Odaklanmak zorunda olduğunuz şeylere 'Hayır' diyebildiğinizi düşünüyor musunuz?