Steve Jobs'un yaptığı en önemli 5 tanıtım!

CHIP Online
17-06-2013, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Apple'ın efsane ismi bu konuşmaları yaparken bazılarımız 'çok saçma' dedik, ama bakın ne oldu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ste ... -tanitim_41006.html

Resimlerle: Apple'ın efsane patronu Steve Jobs

Steve Jobs, Apple'ın en önemli ürünlerinin tanıtımında yaptığı konuşmalarla her zaman yankı uyandırmıştır. Dijital müzik çalıcısı iPod'u, akıllı telefonların öncülerinden iPhone ve tablet bilgisayar iPad'i tüm dünya onun elinden tanıdı. 

Bu yazımızda, geçtiğimiz yollarda Jobs'un teknoloji dünyasını değiştiren en önemli 5 tanıtımını ele alıyoruz.

5. Apple Intel işlemcilere geçti (WWDC, 2005)

Apple'ın 2005'de IBM PowerBook işlemcilerinden Intel çiplerine geçmesi, ona bilgisayar piyasasında önemli bir güç kazandırmış, 2006'da MacBook Pro ve iMac Core Duo gibi yüksek performanslı ürünleri piyasaya sürmesiyle sonuçlanmıştı.

Intel çipin performansının iyi olduğuna değinen Jobs, güç tüketiminin de en az performans kadar önemli olduğunu söylemişti.

Tüm Konu: Steve Jobs'un yaptığı en önemli 5 tanıtım!

Resimlerle: Apple'ın efsane patronu Steve Jobs

Kaynak: www.chip.com.tr

grezimonk
17-06-2013, 23:41   |  #2  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

"CD'ler sadece 11 parçayı depolayabilirken orijinal iPod 1.000 şarkıyı 0.2 inç kalınlığındaki gövdesinde saklayabiliyordu. "
bu palavra o zamanda CDDA'da 23 track yüklenebiliyordu... atında küçük atın civcivlerde yesin...