Şu aralar gündemde olan virüs

gaddarnahra
08-04-2013, 21:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
504 mesaj

Beyler bilgisizliğimden olabilir fakat bu aralar bana çok denk gelen bir virus var virus şu şekilde usb yi pc ye takınca giriyorsunuz önce bir kısayol atıyor daha sonra kısayola tıklayıp dosyalar ulaşıyorsunuz bazıları bundan rahatsız değil fakat ben çok rahatsızım

https://www.chip.com.tr/forum/fla ... hatasi_t264724.html

bu konudaki gibi bir tek bende olan bişi sandım fakat özalit çiye gittiğimde onlar usb den cok cıktı aldığı için bu aralar 10 müşterinin 8 inde bu var dedi bende o zaman pclerindendir dedim ama bir çok bilgisayarda denedim format yemiş bilgisayarda bile denedim olmadı linkdeki konu altında çözüm yazmamışlar ama benim yaptıklarım şöyle
Kaspeysky güncel tarama
Avast Güncel tarama
combofix
format

hiç biri işe yaramadı bilgisi olan varmı ?

DiamondMines
08-04-2013, 21:04   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: gaddarnahra  
Beyler bilgisizliğimden olabilir fakat bu aralar bana çok denk gelen bir virus var virus şu şekilde usb yi pc ye takınca giriyorsunuz önce bir kısayol atıyor daha sonra kısayola tıklayıp dosyalar ulaşıyorsunuz bazıları bundan rahatsız değil fakat ben çok rahatsızım

https://www.chip.com.tr/forum/fla ... hatasi_t264724.html

bu konudaki gibi bir tek bende olan bişi sandım fakat özalit çiye gittiğimde onlar usb den cok cıktı aldığı için bu aralar 10 müşterinin 8 inde bu var dedi bende o zaman pclerindendir dedim ama bir çok bilgisayarda denedim format yemiş bilgisayarda bile denedim olmadı linkdeki konu altında çözüm yazmamışlar ama benim yaptıklarım şöyle
Kaspeysky güncel tarama
Avast Güncel tarama
combofix
format

hiç biri işe yaramadı bilgisi olan varmı ?

Çok bela bir virüs o dosya .exelerine giren ve kısayol oluşturan. F-Secure ile bir ara silmiştim ve dosyaları kurtarmıştım. Şu anda nasıl yapılır bakmak lazım. Kaspersky halletmedi mi?

gaddarnahra
08-04-2013, 21:07   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

yok hayır halletmedi hatta şöyle söyliyeyim temiz dedi tehdit algılamadı ya eskiden bir virus vardı usb içindeki dosyaları kısayol üretip gerçektelerini gizlerdi bu öyle değil bu hiiiç sıkıntısı yok sadece 1 kere tıklıyorsun kısayola bir daha tıklıyorsun dosyalar tıkır tıkır çalışıyor ama insan rahat edemiyor ki eskiden olduğunda AVG ile çözmüştüm ama bu sefer oda bulamıyor zaten system32 içinde run32.dll ninde böle simgesi bir değişik çözemiyorum format yedi daha yeni :(

murat5038
08-04-2013, 22:10   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

İlk önce bir soru soracam ;

1.sistemde virüs girmeden önce antivirüs kurulumu idi ve neydi.Buldumu bulmadımı ve ne yaptın.

2.Eğer antivirüs yoksa İlk olarak yukardakilerden hangisini ilk denedin.

gaddarnahra
08-04-2013, 22:14   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

Sistemde antivirus yoktu fakat şöyleki şirketteki bilgisayarda notron olması lazım o bilgisayardada aynı durum var ayrıyetten özalitdeki bilgisayarlardada antivirus kurulu oda Avira olması lazım 2. sorunuza şöyle cvp verim öncelikle en temizi kasperskydır dedim kurdum bütün güncellemelerini yaptım ondan sonra tarattım

murat5038
08-04-2013, 22:32   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

O zaman Bütün HDD lerini ve flash belekleri vs pcye tak Sonra malwarebyte indir.Derin tarama yapıp Sonuçda bulduklarını burda yaz.