su soğutma gerçek bir terfi nedenimi?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ciwcin
10-08-2004, 10:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

su sığutması son günlerde araştırdığım konulardan birisi. kendi bilgisayar parçalarımda maxsimum özen gösteririm çünkü bazen haftalarca bilgisayarımı kapatamam. Thermaltake'in ürettiği aquarius 3'üde buyüzden uzun süredir inceliyorum. El yakan fiyatına rağmen hoş bir teknoloji fakat şu soruma hiç bir yerde cevap bulamıyorum; acaba uyumlu olduğu CPU'lar dışında yeni gelişecek olan presscotlar veya AMD işlemcilerede uyum sağlayabilecekmi yoksa her CPU upgradedimizde bu yaklaşık 700 milyonluk canavarıda bir köşeye atmamızmı gerekecek? Her türlü gerçekçi bilgilerinizi bekliyorum.

Banned
10-08-2004, 11:11   |  #2  
Banlandı
1,157 mesaj

Sanmıyorum.Soket yapısı değişse de eni boyu değişmiyor gibi.Ayrıca asıl işlemcinin yeri de değişmiyor.Bu yüzden anakart yuvasındaki tırnakların yeri de değişmiyor gibi.Bu yüzden soğtma bloğu tam olarak oturmalıdır.Yani sorun yok gibi.

hydrelix
21-09-2004, 16:16   |  #3  
Yeni Üye
35 mesaj

zaten yeni işlemcilerle soğutma yataklarının da mimarisi değişse bile yeni modellere ugun kafa bulabilirsin. bence paran varsa acıma. ben 6 ay içinde almayı düşünüyorum.

Recep Baltaş
21-09-2004, 19:34   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bence kesinlikle değiştirmen gerekmez ben onları yakından gördüm her işlemciye uyuyolar.
Ancak işlemci mimarisi slot yapıya dönerse ayvayı yersin ama bu imkansız.