Şu Yardımlara Açıklık Getirelim

egemengiga
20-09-2007, 13:33   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

Internet, imkani olanlar icin vazgecilmez iletisim araclarindan birisi. bu yuzden hemen hemen hepimize asagidaki gibi postalar gelmistir:

Konu: OZELLIKLE SONUNU OKUYUNUZ LÜTFEN VE SAKIN OKUMADAN SILMEYINIZ

* Sadece bu sabah için, Içimden aglamak geldigi halde yüzünü gördügümde gülümseyecegim.

* Sadece bu sabah için, ne giymek istediginin seçimini sana birakacagim gülümseyerek ne kadar  yakistigini söyleyecegim.

* Sadece bu sabah, çamasirlari yikamaktan  vazgeçip seninle parkta oynamaya gidecegim.

* Bu sabah bulasiklari lavaboda birakip, bulmacanin nasil çözüldügünü bana ögretmeni izleyecegim.

* Öglenden  sonra   telefonun fisini çekip bilgisayari kapatacagim  ve arka bahçede oturup  seninle  köpükten balonlar uçuracagim.

* Bu ögleden sonra dondurma arabasi için çigliklar attiginda sana hiç kizmayacagim ve gelirse bir tane alacagim.

* Bu ögleden sonra kurabiye pisirirken bana yardim etmene izin
verecegim ve çalismayacagim.

* Bu ögleden sonra Mc Donald's a gidecegiz ve iki tane çocuk menusu isteyecegiz ki,iki oyuncak  alabilesin.

* Bu gece seni kollarimda  tutacagim ve nasil dogdugunu seni
ne kadar çok sevdigimi anlatacagim.

* Bu gece küvette sulari siçratmana izin verecegim ve sana hiç
kizmayacagim.

* Bu gece geç saate kadar oturmana ve balkonda oturup yildizlari saymana izin verecegim.

* Bu gece yanina uzanip en sevdigim TV programlarini bir kenara birakip parmaklarimi saçlarinda dolastirirken bana en büyük armagani verdigi için Tanriya sükredecegim.

* Yatak odalari  hastane odalarinda donuk bakislarla,daha fazla içlerinde tutamadiklari çigliklariyla hasta çocuklarini seyreden anne babalar düsünecegim.

* Ve bu  gece yanagina iyi geceler öpücügü  biraz daha uzun tutacagim kollarimda.

*Tanriya senin için tesekkür edip bize yalnizca bir gün daha vermesi için yakaracagim.....

Merhaba, Ben 29 yasinda  bir babayim Esim ve ben birlikte mükemmel bir yasami paylastik.Tanri bizi bir çocukla kutsadi.
Beyin kanseri teshisi  koydular  Ve kurtulmasi  için tek yolun ameliyat oldugunu söylediler. Ne yazik ki bunun için yeterli paramiz yok. AOL ve Zdnet(Zimbabve) bize yardim etme karari   aldi.Bu mail ne kadar çok kisiye yönlendirilirse,her üç kisi  için 32 sent Zimbabve dolari olarak fon olusturulacak.  AOL Mesaji takip edecek ve kaç kisiye ulastigini sayacak. Adres  listenizdeki en az uç  kisiye bu mesaji gönderin.

ACIL!!!!!ULASABILDIGINIZ HERKESE ILETINIZ LÜTFEN eger bir
gün siz de böyle bir mesaj göndermek zorunda   kalirsaniz,okumadan silen ve iletmeyenler  hakkinda ne   düsünürsünüz'
Sevgili Arkadaslar,

Cerrahpasa tip Fakültesi Onkoloji  Çocuk   bölümünde yatan 7 yasinda Lösemi hastasi  Damla Ahsan için  AB-Negatif  taze kana ihtiyaç duyulmaktaymis.
DOKTORLARA GÖRE  EN AZ 6 AY DEVAMLI KANA ihtiyaçlari   var..
Yardim etmek isteyenler olursa asagida yazili cep telefonlarindan annesine ulasabilirler.
Sizde e-postayi lütfen tanidiginiz herkese gönderin. Zor durumda olan bu çocuga  yardim edelim.

Damla'nin   Annesinin tel.no. :0532 XXX XX XX

2 yildir fon aliyorlarmis mail gönderiminden.

Sizde  bütün listenize iletin.

benzer formatta yazilmis postalar acaba gercek mi? Foward(ilet) yontemi ile gonderdigimiz postalardan AOL vb. firmalarin nasil haberi olabilir? bana bu mail hotmail adresime geldi. yoksa hepsi kurmaca mi? inandirici olmasi icin telefon numarasi veriyor olabilirler. karsimiza da inandirici birileri cikabilir telefonda...

surasini bir kez daha hatirlayalim:

"AOL ve Zdnet(Zimbabve) bize yardim etme karari   aldi.Bu mail ne kadar çok kisiye yönlendirilirse,her üç kisi  için 32 sent Zimbabve dolari olarak fon olusturulacak."

iste 1 Zimbabve Dolari=0.0055087313391726 YTL

ve postada ise her 3 kisi icin 32 sent gelecegi yazili. bunlar bizimle kafa mi buluyor? Türkiye' de herkes bunu ileti olarak gonderse bu para ile tedavi olmak zor. her 3 kisiden 0,00176 YTL para gelecek. 1 kurus bile degil. Türkiye' de 16 milyon internet kullanicisi olsa ve herkes bu postayi gondermis olsa ki cok zor, 0,00176x16.000.000/3=9386YTL gelmis olur. anlatmak istedigim bu kadar az parayi maddi durumu iyi olan ailelerden gozunu kirpmadan verebilecek olanlar var. ve zaten gerekli kurumlara bagislar yapiliyor(ins. gereken kisilere bu yardimlar ulasiyordur).

teknik yonden mail ile nasil para kazanilir bizleri bu konuda Selçuk İslamoğlu aydinlatirsa sevinirim. haftada onlarca bu tarz postalar almaya basladim. ilet yapsam elim mi asinacak ama mantigini anlamam lazim. merak edenler icin, butun listeme gonderdim maili...

Son Düzenleme: egemengiga ~ 20 Eylül 2007 15:47
theironman
20-09-2007, 13:38   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Düzenli olarak gelir bana da yazdığın bazıları; ama pek takmıyorum, gamsız olduğumdan değil ama, inanmıyorum doğruluğuna elbette.

Borga-x
20-09-2007, 13:42   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Guzel bır soru.!

mor_enginar
20-09-2007, 14:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
300 mesaj

Ay daha konuyu okurken icim sıkıldı valla zaten boyle konuları gorunce baslıga bakıp siliyorum.Ama iyi bi tespit yapmıssın.O kadar e-mail trafiğini bekleyene kadar bi haıyrseverden faydalanabilir.Ben de merak ediyordum aslında acaba sırf piskopatlık icin  mi yoksa menfaat icin mi bunları yolluyorlar diye.En iyisi Selçuk abi sordugun soruyu yanıtlasa da rahatlasak...

OBA
20-09-2007, 15:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

çok şikir benim maillerime bu tip mailler gelmiyor ve geliyorsada spam filtresine takıldığı için ben görmüyorum

bir dost
20-09-2007, 15:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

bir keresinde banada yüzü yanmış küçük bir bebiş fotoğrafı ile yukardaki türden mail geldi ama açıkçası ben inanmadım.öyle paralar birikse bile nerden bileceğim o bebeğe gittiğini o paranın .belki pkk'ya gidiyor belki de mafyaya ...Beğenmedim

CU_GS7
20-09-2007, 16:01   |  #7  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bana da en son Ufuk yollamış burada metinin aynısını..
Ben inanmıyorum açıkçası bu şekilde yardım alacaklarına ve forward'lamıyorum..
1 keresinde "Google para dağıtıyor" diye bir forward vardı..En son forward'ım o olmuştu..Ne yalan söyliyim..Kahkaha

egemengiga
20-09-2007, 18:08   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

acaba baskalarinin msn listelerini ogrenmek icin uygulanan bir yontem mi? cunku 50 kisiye ayni postayi gonderirseniz, gonderiyi alan herkes o 50 kisinin adresini gorebiliyor.

CU_GS7
20-09-2007, 18:20   |  #9  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
egemengiga
acaba baskalarinin msn listelerini ogrenmek icin uygulanan bir yontem mi? cunku 50 kisiye ayni postayi gonderirseniz, gonderiyi alan herkes o 50 kisinin adresini gorebiliyor.
Yani..Böylece herkesin mail'leri ortalarda geziyor..
Hatta msn adresleri..

TuncaBozkurt
20-09-2007, 21:23   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Bcc kullanmaya ne dersiniz? Hem para kazanmayacağınızı bile bile forward yaparsınız, hem de mail adresleri gözükmezKahkaha

egemengiga
20-09-2007, 22:08   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

Windows Live™ ile hotmail hesabina bakarken bcc cikmiyor bende. eski stilde mevcut ama yenisinde ben bulamadim. eskisine donebiliyor muyuz?

theironman
20-09-2007, 22:35   |  #12  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

eskisine derken klasik görünüme dönülebiliyor. Klasik dediği de yeni Live arayüzü aslında.

egemengiga
21-09-2007, 20:25   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

neyse burada onemli olan kandirilip kandirilmadigimiz. lösev e bagis yapsak daha hizli yardim etmis oluruz.