Süpermarket zincirinden Hudl 2 tablet!

CHIP Online
10-10-2014, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bir süpermarket zinciri kendi tabletini yaparsa ortaya nasıl bir ürün çıkar? İşte böyle...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/sup ... 2-tablet_49951.html

Resimlerle: 2014'te göreceğimiz tabletler

Ülkemizde Çin malı sayısız tablet cirit atarken, yurt dışında çok daha farklı bir durum söz konusu. Örneğin İngiliz süpermarketler zinciei Tesco bile, kendi markasıyla tablet üretiyor. Bir süre önce Hudl isimli ilk tabletini piyasaya süren Tesco, şimdi de tabletin ikinci nesliyle, yani Hudl 2 ile karşımızda.


Tesco, Hudl2 tabletinin tanıtımını gerçekleştirdi ve şu anda bu tabletin asıl Hudl tablete göre nasıl özelliklere sahip olduğu biliniyor. Hudl2, bariz bir şekilde daha büyük olan 8.3 inçlik ekranına rağmen genişlik ve kalınlık konusunda bir kazanç sağlamayı başarıyor. Daha uzun olan boyu sayesinde, eklenen fazladan pikseller için yer kazanılmış durumda. Ayrıca Hudl tabletin sahip olduğu kalın kenarlardan da kurtulmuş olan Hudl2 çok daha zarif bir görünüme sahip durumda.


Hudl'ın görüntüsü, ucuz giriş seviye tabletlerine benzerken, Hudl2'nin yaydığı his daha çok orta seviye tabletleri andırıyor ve tabletin görüntüsü, Google veya ASUS gibi daha köklü firmaların tabletleri ile karşılaştırabilecek şekilde. Artık tabletin sahip olduğu her nokta, bir kez daha işlenmiş ve çok daha temiz bir durumda.


Ayrıca bu yeni görüntünün altında yatan donanımın hemen her özelliği de Tesco'nun verdiği söze uygun bir şekilde geliştirilmiş durumda. Daha hızlı bir işlemci, iki kat RAM, daha iyi kameralar bu gelişimin sadece başlangıcını işaret ediyor. Ekranın çözünürlük yeteneği de yeni boyutuna uygun olacak şekilde arttırılmış durumda. İlk örneğine göre 410 gr daha ağır olan Hudl2, bu fazla yükü hissettirmemek konusunda da oldukça iyi bir yeteneği sahip. Yeni boyutları nedeniyle dikey halinde tek elle rahatlıkla kullanılabilen tablet, yata konumdayken de çift elle oldukça rahat bir şekilde kullanılabilmekte.


Tablet hakkında daha fazla bilgi, haberimizin ikinci sayfasında...Tüm Konu: Süpermarket zincirinden Hudl 2 tablet!

Resimlerle: 2014'te göreceğimiz tabletler

Kaynak: www.chip.com.tr