SüperOnline iyi midir?

durukan61
30-06-2010, 15:26   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
181 mesaj

1 yıllık NETLİMİTSİZ kullanıcısı olup 8 mbps'ye varan hız kullanamadığım için. Kapatıyorum yarın ttneti. Şimdi ben SüperOnline geçmek istiyorum. İnternette herkes kaliteli falan diyor. İyi hizmet veriyor diyor ama ben Trabzon'da oturuyorum. Alacağım hizmet nasıl olur. Geçmemi önerir misiniz?

Geçersem alacağım tarife 8 MBPS'ye varan Limitsiz. Bi nevi NETLİMİTSİZ ama SüperOnline tarifesinde adil kullanım hakkında bi bilgiye değinilmemiş yani kota sınırlamısı ile hız düşümü yok beni en çok cezbeden bu. Birde iyi hizmet verirlerse akarım nette.

Tarife bilgisi için;

Ne dersiniz değişeyim mi?

International Affairs
30-06-2010, 15:46   |  #2  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Konuyu görünce hemen geldim kesinlikle ama kesinlikle superonline almayın ben 2 yıldır kullanıyorum aldıgıma pişman oldum müşteri hizmetleri yüzünden 1 senedir başım belada dava açacağım verdiğim tüm işlmeler hatalı geliyor burda uzun uzun uzun anlatmak istemiyorum.
Superonlinenin alt yapısı kadar zayıf ve beceriksiz altyapı şu türkiyede yok aklınız varsa kesinlikle almayın TTnet ne kadar kötü desekte en azından işlemlerde alt sapı sorunu yok köklü bir geçmişi var.
Gine hatırlaıyorum kesinlikle superonline almayın başınız belaya girer samimim oalrak söylüyorum.

Atilla Sarıtaş
30-06-2010, 15:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Ben İstanbulda 3 sene Superonline kullandım hız konusunda tatmin edici.1 Mbps hızda tam performans tabi o zaman 8 Mbps'ye kadar diye bi dalga yoktu :)Bi sorun yaşamadığım için müşteri hizmetlerini hiç aramadım.Hız ve kalite olarak iyiler ama müşteri hizmetlerini bilemiycem.TTNet mi Superonline mı deseler sanırım %55 Superonline %45 TTnet derim.

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 30 Haziran 2010 16:52
mcafee23 ayrılmıştır
30-06-2010, 15:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/ads ... duyuru_t168751.html

durukan61
01-07-2010, 06:03   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
181 mesaj

SüperOnline almaktan vazgeçtim. Bugün 3-5 gibi adam gelecek hatta sorun var mı diye bakmaya. Benim hatta 1 mbit hız geliyor ama ben 8 mbit Netlimitsiz kullanıcısıyım. 1 yıl önce 8 mbit kullanırken artık kullanamıyorum. 15 GB kota aşımı falan diyebilirsiniz ama kota aşmadan ay başındada gene 1 mbit hız alıyorum. Dün aradım dedilerki santrale uzaksınız hattınız kaldırmıyor. Altyapı kötü. Fiber kablo döşeyeli 1.5 ay oldu zaten. Nası altyapı kötü?Hem eski kablolarla 800 kb indirme yapıyodum bir yıl önce şimdi taze fiber kabloyla nasıl 1 mbit ancak alabiliyorum. Dedikleri doğru mu yoksa bi yanlışlık mı var? İnternette biraz okudum adam demişki eski porta bağlanmıştım değiştirdiler hızım arttı. Biride db'ye göre kaç mbit kaldırır hattım demiş. Bu db'ye nasıl bakabilirim? Hattım desteklemiyor mu sizcede :(

Buyrun modem programında ve sitesinde yazan hız. Modemin markası Everest SG-1400.

Bağlantı Hızı - Data yükleme (KBPS) : 509
Data Hızı (KBPS) : 1023

şafak89
02-07-2010, 01:15   |  #6  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
2,522 mesaj

sen şuan fiber internetmi yoksa süperonline unu adsl internetinimi aldın :)

International Affairs
02-07-2010, 02:22   |  #7  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Alt yapı, 0 super onlinenin demiştm,hiç bulaşmayın üzülmeyin ttnet alın en sadesi ve en güveniliri bende 4 ay sonra tt nete geçeceğim 2 yıllık taahhütü atlatırsam;)

aseveda
02-07-2010, 12:30   |  #8  
Yeni Üye
38 mesaj

+ Yönleri
Ucuz Ve Hızlı
- Yönleri
Müşteri hizmetleri başta berbat
ilk 1-2 ay kesilmeler yaşadım sonra 1 kere bile kesilmedi
Her yerde bulunabilecek bi sistem değil (fiber kabloları 2-3 kişi için gelip bağlamıyorlar onu demek istiyorum)
ttnetten geçtim menunum fakat tabi ilk 1-2 ay kesilmeler oluyor dediğim gibi o yuzdende musteri hizmetlerini baya aramıştım hiç yardım etmiyorlar

Son Düzenleme: aseveda ~ 02 Temmuz 2010 12:32
şafak89
02-07-2010, 14:52   |  #9  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
2,522 mesaj
Alıntı: aseveda  
+ Yönleri
Ucuz Ve Hızlı
- Yönleri
Müşteri hizmetleri başta berbat
ilk 1-2 ay kesilmeler yaşadım sonra 1 kere bile kesilmedi
Her yerde bulunabilecek bi sistem değil (fiber kabloları 2-3 kişi için gelip bağlamıyorlar onu demek istiyorum)
ttnetten geçtim menunum fakat tabi ilk 1-2 ay kesilmeler oluyor dediğim gibi o yuzdende musteri hizmetlerini baya aramıştım hiç yardım
orası doğru ama fiber oldumu akan sular duruyor malesef :D:D:D

turgutozben
06-07-2010, 03:34   |  #10  
Yeni Üye
42 mesaj

Ben 2005 den bu yana telekom adsl kullandım ilk yıllar çok çile çektirdi, uzun süre kopma sorunları yaşadım, teknik elemanlarıda bilgili değildi, aldıkları brifing dahilinde konuştukları açıktı; hepsi aynı cümleleri kullanıyor ve ayrıntıya girdiğinizde kilitlenip kalıyordu (ayrıntı derken benimde bilgisayar konusunda bilgili olduğum söylenemez ortalama kullanıcıyım, onlar benden de berbattı). devamındaki 3 sene sorunsuz kullandım memnundumda ama ilk yılların içimde bıraktığı yara fiber netin siteye gelmesiyle depreşti :D, 3 aydır superonline fiberinternet kullanıyorum ben memnunum, ama işte benim adsl de yaşadığım sorunları buna geçen kişide yaşayabilir, malesef bu tür konular genel olarak stabil değil.

Son Düzenleme: turgutozben ~ 06 Temmuz 2010 03:35