Superonline - TTNET karşılaştırma

berkeozkn
04-02-2013, 16:03   |  #1  
berkeozkn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
6 mesaj

Öncelikle merhaba arkadaşlar bu forumdaki ilk başlığım ve bu başlıkta ttnet ve superonlineı karsılastıracagım 

Ilk olarak bazı kavramların anlamlarını öğrenelim

MBPS(Mbit): Internetten dosya indirme hızınızdır. 8Mbps bir hızınız var ise  976,5625 kbyte/saniye  iletişim hızına sahipsinizdir.

DSL: Evlerinizdeki telefon kablolarıyla aynı yere bağlanan ve en üst sınırı 16mbit destekleyen hat türüdür.

Fibernet: 1000mbit e kadar desteği olan ve genellikle dışarıdan gelen kabloya bağlanılan birçok evde bulunmayan bir bağlantı sistemidir.

Download hızı: Internetten dosya indirme hızınızdır. Youtubeda izlenen bir videonun yuklenmesi, dosya, film, müzik vs. indirme zamanını etkileyen bir faktördür. Ne kadar fazla olursa dosyalarınız ve videolarınız o kadar çabuk açılır.

Upload hızı: Internete dosya yükleme hızınızdır. Youtube a bir video atarken, facebook'a fotoğraf atarken, dosya, film, müzik vs. yükleme zamanını etkileyen bir faktördür. Ne kadar fazla olursa dosyalarınız ve videolarınız o kadar çabuk yüklenir.

Benim görüşümle superonline her zaman bir adim daha ondedir cunku ttnet de ne kadar hızlı hat kullansanız dahi upload hızınız 1mbps ile sınırlıdır. Youtube'a video yüklerken ya da dosyalarınızı internete yüklerken veya evden server kurmak isterken vs. hızınız 1mbps olur ve bu cok yavas bir hızdır. superonline da ise upload hızı 5mbpsdir ve fiber internet destekli yerlerde superonline kullanılmalıdır. Internetiniz ne kadar sınırsız olursa olsun bir kotası vardır ve bu kotayı geçince hızınız 3mbps ye duser. Bu konuda superonline ve TTNET geliştirmiş kendini ve yeni paketler yaratmıs. Gelin asagida inceleyelim

Fiyatlara gelecek olursak superonline yine daha makul bir fiyatla karşımıza cıkıyor evet once ttnetden baslayalım 

TTNET bize burada 50 GB download kotası olan ve 50GB'ı geçince 3mbps ye dusen 8mbit bir paket yapmıs. Fıyata ise 63 TL demiş 100 GB 'a 93TL sınırsıza ise 119 TL demiş. Eğer sürekli dosya indiriyorsanız ve internetim 3mbps ye dusmesin dıyorsanız bence ttnetin 8Limitsiz paketini alabilirsiniz fakat bana fiyat biraz yüksek geldi.

Yok benim indirmeyle işim yok, ben google da arastırmamı yapar cıkarım arada facebookuma bakarım dıyorsanız ;

Sadece facebook'a girip google da birşeyler araştırıyorsanız NET4 paketi var fakat işimizi garantiye alıp üzerine 3 TL koyup NET6 alın bence. Supriz fatura yaşamamak için.   

Yok ben facebooka girer videomu izler müzigimi indiririm diyorsanız NET12 almak uygun olacaktır. Izlediğiniz videolar (HD ise 5 kat daha fazla) kotanızı yer ve bu yuzden de 12 almanızı oneririm.

Burada ise superonline ın 20mbps paketlerini görüyoruz. Burada kota tarzı bir paket yapılmıs ve siz ne kadar dosya indirirseniz o kadar oduyorsunuz ancak hızınız 150GB ' ı geçince düsüyor ve 74 tl oduyorsunuz. Şahsen ben bu paketi tercih ederdim hem ttnetin download olarak 2 kat hızında hem de upload olarak 5 kat daha hızlı ttnetden.

Yok benim indirmeyle işim yok, ben google da arastırmamı yapar cıkarım arada facebookuma bakarım dıyorsanız;

Burada ise daha deminki gibi akıllı kota uygulanmıs. 4GB bir kotanız var ve eger bu kotayı asarsanız paketiniz 24 TL den 49 a yukselıyor ve 25GB a kadar kota suprizlerinden kurtuluyorsunuz.

OTURDUGUNUZ YERDE FİBER DESTEĞİ OLUP OLMADIGINI OGRENMEK ICIN TIKLAYIN

ŞU AN Kİ HIZINIZI ÖLÇMEK İÇİN TIKAYIN

DIKKAT!:  

Oturduğunuz yerde fiber desteği yoksa mutlaka TTNET kullanın çünkü Superonline In DSL fiyatları çok yuksek.

Kesinlikle çalıntı değildir ekran görüntülerine kadar kendim hazırladım emeğe saygı ..

Berke Özkan 2013

Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar

Son Düzenleme: berkeozkn ~ 05 Şubat 2013 12:45
şafak89
04-02-2013, 20:34   |  #2  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

20mb superonlineda upload 20 değil 5mb düzeltiyim :)

şafak89 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
berkeozkn
04-02-2013, 20:49   |  #3  
berkeozkn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
6 mesaj

Tesekkürler, düzenlendi Beğendim

Son Düzenleme: berkeozkn ~ 05 Şubat 2013 12:43