Süpürge Torbası Hakkında

35li
05-08-2010, 13:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2010

Merhaba,

Çekilen tozun tutulması için 2 çeşit yöntem vardır.
Bunlardan ilki suya emdirme yöntemidir. Yeni nesil süpürgelerde toz torbası yerine kullanılan bu özelliğin kötü yanı her defasında haznenin boşaltılıp yıkanma gereksinimidir.
Elektrikli süpürge toz torbalarında 1.seçenek artık hepimizin bildiği kağıt toz torbasıdır.
Genellikle 50gr/m² dış filtre kağıdı ile üretilen bu ürünlerin bazılarında 18gr/m² astar kağıdıda kullanılır. Tabii 2 katlı olan kağıt toz torbaları şiddetle tavsiye edilir. Genel olarak pazarlarda satılan ucuz toz torbaları tek katlı torbalardır. Bu süpürge toz torbaları hem yüksek emiş gücü olan süpürgelerde patlayabilirler hem de toz tutma oranları daha düşüktür. Elektrikli süpürgenize uygun 2 katlı kağıt toz torbasını SüpürgeMarket internet sitesinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.
2.seçenek ise SMS, sentetik yada halk dilinde bez torba olarak adlandırılan dokunmamış (nonwoven) sentetik kumaştan üretilmiş toz torbalarıdır. Bu toz torbaları genellikle 3 yada 5 katlı nonwoven kumaşlardan üretilir. Kullanılan kumaşlar üstün toz tutma ve bakteri, mite, akar vs barındırmayan spunbond ve meltblown adı verilen antibakteriyel sentetik kumaşlardır. Kağıt toz torbalarında %85 olan toz tutma oranı sentetik toz torbalarında %99'a kadar çıkabilmektedir. Diğer taraftan bu toz torbalarının kağıt toz torbalarına göre diğer üstün özellikleri; suyu emmesi, delinmemesi ve yapıştırma yerine ultrasonik dikildiği için patlamamasıdır. Özellikle hamilelerin, çocukların yaşlıların ve astım hastalarının bulunduğu ortamlarda özellikle tavsiye edilmektedir. SüpürgeMarket internet sitesinden elektrikli süpürgenize uygun sentetik toz torbasını kolaylıkla tedarik edebilirsiniz.
Son olarak kısa bir bilgilendirme olarak Arzum, Sinbo, Vestel ve Arçelik gibi markaların piyasada satışta olan süpürgelerinin içerisinden gri renkte alt kısmından  boşaltılabilen çok kullanımlık bez toz torbaları çıkmaktadır. Bu toz torbaları Çin'de üretilmektedir ve ancak bizim gibi ülkelere satışı yapılmaktadır. Avrupa da bu torbalardan kesinlikle göremezsiniz. Bunun nedeni ise son derece sağlıksız olmaları ve süpürgenize zarar vermelidir. Boşaltılırken dışarı çıkan tozlar solunmakta ve büyük sağlık problemlerine yol açmaktadırlar. Ayrıca tıkanan gözeneklerden hava geçişi azalacağından dolayı elektrikli süpürgenizin emiş gücü zamanla düşecek ve hatta süpürge motorunuza zarar vermeye kadar gidebilecektir.

layra41
05-08-2010, 13:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
725 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2010

tenkyou