Sürücü kapağı açma kodları nasıl kullanırım

Fatih Kara
05-02-2010, 20:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
Private Declare Function mciExecute Lib "winmm.dll" (ByVal lpstrCommand As String) As Long Private Sub Command1_Click() mciExecute ("Set CDAudio door Open") End Sub   Private Sub Command2_Click() mciExecute ("Set CDAudio door closed") End Sub
Böyle bir kod var. Visual basicde bunları nasıl kullanabilirim. eğer buton kullanmayı öğrenebilirsem basit programlar yapabilirim diye düşündüm böyle birşeyi kurcalamaya karar verdim. Yeni proje açıyorum. Hesap makinesinin çerçevesi kadar bir çerçeve ekliyor. Ama onun üstüne nasıl buton yerleştireceğimi bilmiyorum. açıklarsanız sevinirim.

Teşekkürler.

bymarks
05-02-2010, 20:31   |  #2  
bymarks avatarı
Yıllanmış Üye
655 mesaj

solda button var
onu ağ taraftaki boşluğa sürükle
eklediğin butonun üstüne 2 kere tıkla
açılan sayfaya kodları kopyalar

Fatih Kara
05-02-2010, 21:06   |  #3  
OP Yeni Üye
39 mesaj

Peki hocam nasıl exe olarak kaydedebilirim. Butona kodları yazdım kaydederken template olarak kaydediyor. Birde debug deyip kodlarda hata buluyor sanırım. Export vs. yok anlamadım :(

Son Düzenleme: Fatih Kara ~ 05 Şubat 2010 21:11
bymarks
06-02-2010, 10:33   |  #4  
bymarks avatarı
Yıllanmış Üye
655 mesaj

project in içinde mace yada make project olması lazım onu kullanarak exe ye dönüştürebilirsin tam emin değilim project menüsünün içinde mi diye ama make diye ibare araman lazım

corpixx
08-02-2010, 11:35   |  #5  
corpixx avatarı
Yıllanmış Üye
210 mesaj

Zaten Exe Olarak Var...
Belgelerim/Visual Studio 2008/Projects/Projeİsmi/ProjeKlasörü/Bin/Debug/Projeismi.exe
Arkadaşım Böyle Takip Edersen Exe Bulursun...<

Son Düzenleme: corpixx ~ 08 Şubat 2010 11:35
teknohat
08-02-2010, 15:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Private Declare Function mciExecute Lib "winmm.dll" (ByVal lpstrCommand As String) As Long

Üstteki kodu kod kısmında en üstteki "Public Class Form1" yazısının altına kopyalayacaksın. Sonra dizayn kısmına gelip eklediğin butona çift tıkladıktan sonra şu kodu yazıcaksın:
mciExecute ("Set CDAudio door Open")

Sonra bir tane daha buton ekle, çift tıklayıp şu kodu yaz:
mciExecute ("Set CDAudio door closed")

Böylece birinci buton cd kapağını açıcak, diğeride kapatıcak. Exe halinede corpixx in dediği yerden ulaşabilirsin.