Sürücü sıkıntısı

CemTnTn
27-11-2013, 21:50   |  #1  
CemTnTn avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

Arkadaşlar bugün itibariyle W7 Pro X64 makinama W8.1 Pro kurdum, aktivasyonu cartı curtu herseyi hazır.

Geleyim asıl konuya: Ses sürücüsünü bulup indirdim fakat ekran kartı sürücüsünü indiremiyorum. Buna bağlı olarak ekran çözünürlüğüm 1440x900 olması gerekirken max. 1280x1024 yapabiliyorum (sürücü olmadıgından.) bu da oynadıgım oyunu etkiliyor.

Ekran kartını on board kullanıyorum. İşimi görüyor. Fakat ekran kartı sürücüsünü bulamadım henüz araştırmalarıma rağmen yok..
Driver Pack solution 'u önerdiler fakat onunda dosya boyutu yaklasık 5gb oldugundan çekindim eski sisteme dönerim daha iyi diyip indirmedim ve eski sisteme de dönmedim :)

Anakart: G41M-P33 MSI
Biosum son'dan bir önceki yazılımda günceldir suan. Havalar bozuk gittiğinden girmedim güncelleme işine, mağlum elektrikler ttnet gibi olmaya basladı.

Her neyse yardımlarınızı beklıyorum, G41 Chipset Onboard VGA grafik sürücüsü lazım bilgisi olanlar yardım lütfen.

pcuzmanı41
27-11-2013, 22:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
172 mesaj

driver boster free programını kullanabilirsin driver bulup yükler tabi ücretsiz sürüm fakat pro sürümü legal ve illegal yollardan da bulabilirsin sana kalmış ben chip'ten tam sürüm kodu kampanyasında aldım programı kurdum sorunsuz kullanmaktayım kullanımı basit

http://download.cnet.com/Driver- ... 5.html?part=dl-&;subj=dl&tag=button 
tabi pek çok driver bulma programı var veya anakartın sitesinden de indirebilirsin fakat anakart üreticileri sürücüleri pek güncellemiyorlar o yüzden direk sağlayıcıdan temin etmeye bak sürücüyü 

anakart üreticisinin windows 8'e destek vermemiş o modelde windows 8 yok fakat windows 7 64bit sürücü bağlantısını vereyim http://download7.msi.com/downloa ... agle_vga_764_mb.zip

mhmt06
27-11-2013, 23:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

8 desteği yok maalesef.  
driver programlarındanda uzak dur.  onlar bizim esnaflara benzer. 43 numara ayakkabı ver dersin, varsa verir yoksa 41 numarayı biraz giyince açılır diye sana bindirmeye  kalkar. 
bence win 7 ye devam et.

CemTnTn
28-11-2013, 12:55   |  #4  
CemTnTn avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

Windows 8.1 'i stabillliği ve çalışma hızı olarak baya sevdim ilk günden.
Sanırım sürücü güncellenene kadar bekleyecem :) W7 x64 Pro kullanıyordum suan gözlemim kadarıyla ondan daha iyi calısıyor. uygulamalar da cabası :)

İlgilenenlere tesekkurler :)