Sürücümü göremiyorum lütfen yardım!!!!!

kharman
21-07-2009, 23:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar merhaba. Biliyorum daha öncede belki benzer sorunlar size iletildi. Ama emin olun bütün herşeyi yapmama rağmen belleğimin bir kısmını göremiyorum. Windows u yeniden yüklediğimde bilgisayar alırken beraber verilen bir cd yi yükledim ve windows tekrar çöktü üstelik daha önceden ikiye ayırdığım belleğimi (içinde kızımın doğumunda itibaren yüklediğim fotoları ve çok öneml belgeler olan) bulamıyorum. Daha önceki sorunlarda yapılan herşeyi yaptım ama bir türlü kaybolan sürücümü bulamıyorum. Disk yönetiminden herşeyi yaptığımı düşünüyorum. Yetmedi partition magic progamı ile de kaybolan sürücüyü bulamadım. Easy recovery kullanarak belki bulabilirim diye ümitlendim ama yine olmadı. Normalde bilgisayarımın belleği 120 GB iken şu anda 74 GB görünüyor. Eğer bana yardım edebilirseniz inanın çok mutlu olup size bir ömür minnettar kalacağım. Şimdiden çok teşekkürler.  

OnlyMann
21-07-2009, 23:28   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

hocam öncelikle geçmiş olsun. bu tür sorunlarda disk üzerine herhangi bir şey yazılması çok önerilmez. ancak Easy recovery  ile kurtarabileceğinizi düşünüyorum. ancak işlem çok uzun süre alacaktır. muhtemelen size verilen cd ayrılmış disk alanlarını (partition) birleştirerek kuruluş yapmaktadır. bu aslında eskiden kullanılan bir yöntemdir. ayrıca partition magic ile disk bölümleri oluşturulabilir. 

Önerim makinaya herhangi bir şey yüklemeden diski başka bir makinaya takıp Easy recovery  ile kurtaramayı denemelisiniz. ancak dediğim gibi çok uzun süre alacaktır. 80 GB için 1-2 gün beklemem gerektiğini söyleyebilirim. 

belki forumda işlemi daha hızlı yapabilecek öneriler olabilir.

Güncel:
bundan sonraki verilerinizi de taşınabilir medyalara almalısınız. (CD/DVD(Harici Disk gibi).

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 21 Temmuz 2009 23:29
Banned
21-07-2009, 23:34   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Disk yönetiminiz açıkken bir ekran resmi alıp konuya ekleyebilirmisiniz ?

kharman
21-07-2009, 23:38   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

disk yönetimi açıkken ekran resmi derken

murataytar
22-07-2009, 00:03   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj

daha önceki pc'mde xp pro ve linux ubuntu 8.10'u beraber kullanıyordum. windowsu kullanırken bazı klasörlerimin ve dosyalarımın yerinde olmadığını gördüm. bilgisayarı linux ile açtığımda ise içerik olduğu gibi yerindeydi. dosyalarımı bu şekilde geri getirdim. bence diski linux kurulu başka bir sistemde inceleyin. işe yarama olasılığı var.

secman
22-07-2009, 00:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

tekrar format at 2 ayrı sürücü görünüyorsa dosyaları kurtarma şansın var sistem çöktüyse dosyalara ulaşman olanaksız

Banned
22-07-2009, 00:10   |  #7  
Banlandı
5,777 mesaj

Yani ik yönetiminde yazanları görmek istiyorum. Benim eklediğim şekilde bir resim ekleyebilirmisiniz.

Resim çekmk ve ekleyebilmek için ; önce benim eklediğm resimdeki gibi disk yönetimini açın sonra klavyenizden print screen tuşuna basın, sonra başlat-  tüm programlar- donatlar seçeneğinden painti açın, sonra pantten düzen seçeneğini tıklayıp yapıştır deyin, sonra dosya seenğini tıklayıp kaydet deyp masaüstüne kaydedin sonra http://load.imageshack.us/ linki tıklayıp browse tuşuna basıp resmi seçin ve start uload seçeneğini tıklayıp resminyüklmesini v link verilmesini bekleyin. Sonra Hotlink for forums (1) yazan yerin karşısındakilerin tamamını kopyalayıp  konuya ekleyin.

kharman
22-07-2009, 00:17   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

[URL=http://img266.imageshack.us/i/66940614.png/][/URL]

kharman
22-07-2009, 00:21   |  #9  
OP Taze Üye
6 mesaj

[URL=http://img229.imageshack.us/i/60015396.png/][/URL]

Resim küçük olmuş. Özür.

Mustafa@PC
22-07-2009, 00:22   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Başlat/Çalıştır/cmd yazıp enterlayın. 

Çıkan MS-Dos penceresinde, D: yazıp enterlayın. Ardından DIR yazıp enterlayın.

Çıkan listede ulaşmak istediğiniz klasörler var mı bir bakın ?

Banned
22-07-2009, 00:24   |  #11  
Banlandı
5,777 mesaj

Sanırım xp kurmasını biliyorsunuz. Aynı kuruyormuş gibi sistemi xp cd si ile açın xp yi yüklemek için entere basın yazan ekranda R tuşuna basarak kurtaarma konsoluna geçin işletim sisemi seçimi için 1 e şifre için varsa şireniz yazıp yoksa direk entere basın ve sırasyıla fixmbr komutunu verip enterleyin (uyarıya enterle cevap verin), sonra fixboot komutunu verip (uyarıya enterle cevap verin, exit la çıkıp sistemi yeniden açın bakalım bir değişiklik olacak mı?

kharman
22-07-2009, 00:24   |  #12  
OP Taze Üye
6 mesaj

maalesef aradığım dosyalar yok

G00GLE
22-07-2009, 16:19   |  #13  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

içimden bir ses jumper ayarı değiştirilmiş diyor. eğer diskiniz IDE ise ve jumper'ın yerini değiştirdiyseniz hdd nin küçülmüş ihtimali var.