SWOTF

mickolodium
19-11-2011, 19:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2009

SWOTF uzayın sır dolu derinliklerinde geçen bir strateji oyunudur. Büyük bir uzay imparatorluğu kurmak için; koloniler oluşturmalı ve bunları diğer imparatorlukların saldırılarından korumalısın. 

Oyunun başlangıcında ilk yaşam alanın sana verilecek olan ana gezegendir. Ana gezegen kuracağın imparatorluğun temelidir. Ana gezegenini sağlam bir altyapı kurarak geliştirmeli ve en kısa zamanda galaksinin derinliklerinde diğer kolonilerini kurmalısın. 

Ana gezegeninde ve kuracağın diğer kolonilerde; Metal, Titanyum ve Xenon olmak üzere üç ana hammadde kaynağı bulunmaktadır. Bu üç hammadde oyunda inşa edeceğin bütün binalar, araştırmalar ve savaş gemisi filolarının yapımı için gereklidir. Xenon hammaddesi aynı zamanda filoların uçması için gerekli olan yakıttır. Oyunda başarılı olmak ve kuvvetli bir altyapı kurmak için başlangıçta, binalar bölümünden Metal, Titanyum ve Xenon madenlerinin kademesini arttırman gerekir. Bu madenlerin kademesini arttırdıkça gezegenindeki saatlik maden üretimin de artar. Ayrıca bu üç maden kadar önemli bir de enerji vardır. Enerjini arttırmak için de Binalar sayfasındaki Enerji Merkezinin kademesini arttırman gereklidir. Enerjinin kırmızıya düşmesi halinde oyundaki bütün üretimlerin yavaşlar. 

Oyunda ilerleteceğin her kademe ve inşa edeceğin her gemi ve savunma oyun puanını yükseltecektir. Oyundaki sıralaman kazandığın puana göre belirlenir. Sıralamanı Genel durum sayfasındaki istatistikler linkinden görebilirsin. 

Oyunda binalardan başka bir de Araştırmalar menüsü bulunmaktadır. Bu menüdeki her araştırma tekniğinin oyuna değişik bir katkısı bulunmaktadır. Oyundaki tüm bina, araştıma, gemi ve savunmalar hakkındaki temel açıklamayı ilgili resimlerin üzerine tıkladığında görebilirsin. 

Teknoloji Ağacı sayfası, oyundaki ilerlemenin haritasıdır. Teknoloji ağacı oyunda senin en temel rehberin olacaktır. Herhangi bir binayı, araştırma kademesini, savunma veya gemiyi yapabilmek için hangi kademeyi hangi seviyeye getirmen gerektiğini buradan takip edebilirsin. 

Tüccar sayfasından tüccar çağırarak eksik olan bir madenini diğer madenle takas edebilirsin. 

Subaylıklar menüsünden subaylık alarak oyunda daha hızlı bir gelişme sağlayabilirsin. 

İttifak sayfasından, kendine yeni bir ittifak kurabilir, mevcut bir ittifaka katılabilirsin. İttifaktaki diğer arkadaşların ile birlikte dayanışma içerisinde daha çabuk gelişebilir ve eğlenceli bir arkadaş ortamında oyundan daha çok keyif alabilirsin. 

Oyunda ihtiyacın olan her türlü bilgiyi almak ve diğer oyuncularla irtibat kurmak için http://forum.swotf.com linkinden oyun forumuna üye olabilirsin. 

Hemen oyuna kayıt ol ve uzayın derinliklerinde geçen bu büyük macera ve yarışa sen de katıl .