Symbian'a bir yumruk daha!

CHIP Online
16-07-2010, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Nokia'yı Nokia yapan şeylerden biri de Symbian. Ama Nokia, bu yeni habere hiç sevinmeyecek...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/symbian-a-bir-yumruk-daha_21259.html

Resimlerle: Nokia Meego'nun ilk görüntüleri!

Cep telefonu piyasasını takip eden herkes, Symbian işletim sisteminin çok eleştirildiğini ve geleceğinin çok da iyi gözükmediğini biliyordur. Ancak geleceği ne kadar karanlık gözükürse gözüksün Symbian işletim sistemi dünya çapında en çok kullanılan mobil işletim sistemi. Symbian'ın kötü durumunu onun yüzüne bir yumruk gibi vuran bir başka isimde Gartner'dan Nick Jones oldu.

Nick Jones yazısında, Symbian'ın iOS ve Android tarafından bastırıldığını ve kullanıcı tecrübesi yönünden de geçildiğini belirtiyor. Gartner yazarı ayrıca telefonun gelecek planlarının çok da göz kamaştırmadığını düşünüyor ve Symbian 4'ün Nokia'yı bu durumundan kurtaramayacağını söylüyor.

Nick'in tahminleri ne kadar doğru çıkar bilinmez ama yazısında çoğunluğun katılacağı bir nokta var o da, Android'in şimdilik bir buz dağının yalnızca görünen kısmı olması.


Tüm konu: Symbian'a bir yumruk daha!

İzleyin: Symbian 4 yüzünü gösterdi

Resimlerle: Nokia Meego'nun ilk görüntüleri!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Symbian durumu toparlayabilecek mi?

Fattur
16-07-2010, 21:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

Sanmıyorum. Kesinlikle diğer işletim sistemleri kadar kullanışlı değil. iOS'tan artısı yok değil ama kullanışlı bir işletim sistemi olarak görmüyorum. WinMO'yu benim için en iyisi. Benim ihtiyaçlarıma en iyi cevap veren os. PC'de yaptığım hemen herşeyi telefonumda da yapmak ayrı bir keyif benim için...