system hatası

cesurkan
09-10-2008, 13:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sabah bilgisayarımı açtığımda ;

c:\windows\system32\config\system
Özgün kur disketini veya CD-rom kullanıp Windows Kuru başlatarak bu dosyayı onarmayı deneyebilirsiniz.Onarımı başlatmak için ilk ekranda ''r'' yi seçiniz.

Orjinal Xp cd sini cd rom a taktım.yeniden başlattım.Ama malesef bende Kur ekranı çıkmadı.Başka bir Xp cd si denedim aynı problem,yeniden denedim ama malesef yine olmadı.Normalde cd den boot ediyor.kur için bir tuşa basın diyor.yapıyorum sonra kur yapılandırma dosyalarını kuruyor (öle birşeydi galiba) diye bir ekran geliyor.bir müddet sonra o yazı gidiyor ve öylece kalıyor.Ekranda hiç birşey olmuyor.Bunlardan sonra pardus un calışan cd sini takıp bilgisayarı tekrar çalıştırdım.cd den boot ekranı geldi bi tuşa bastım.karşıma çıkan yazı yukarıdakinin aynısı.Format atmak istemiyorum yardım edebilme imkanınız varmı acaba ? teşekkürler.

Yavuz Taşcı
09-10-2008, 14:23   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

merhaba,görünüşe bakılırsa windowsun system dosyalarında sorun var gibi gözüküyor.sistem geri yüklemeyi denedinizmi?

cesurkan
10-10-2008, 11:50   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Evet,denedim.Ama malesef olmadı.

Oguzkhan
10-10-2008, 22:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
296 mesaj

orjinal windows cd nizi isletim sisteminizi yukledıgınız cd yı pc ye takın ve calıstıra sunu yazın sfc scannow enter de onarma yapması lazım

deadly_saw000
10-10-2008, 23:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
487 mesaj

Arkadaşım onarmayı bu şekildemi yaptınız ise sorun olmayacaktır.XP cd'ni sürücüye yerleştir,
Başlat/çalıştır/sfc scannow/ yaz ve tamam'a tıkla. Tüm XP sistemini orjinal onarım yapılır.