Tablet PC'de Ubuntu olur mu?

CHIP Online
10-01-2011, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Ne Android, ne iOS ne de Windows: İşte tablet PC'leri uçurmaya hazırlanan sürpriz işletim sistemi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tabl ... -olur-mu_24385.html

Resimlerle: Akıllı cep telefonu işletim sistemleri

Tablet Pc'lerin ardı arkası kesilmiyor. Apple'ın iOS'u ile renklenen sektör, artık benzerlerinden daha farklı bir yapıya sahip olan Ubuntu işletim sismiyle tanışmaya hazırlanıyor.

2011 yılının ilk aylarında kullanıcılarla buluşması beklenen Ubuntu işletim sistemli tabletler, Çin tabanlı haber kaynakları tarafından sızdırıldı. Skyes'ın isimini bile söylemediği kaynağa göre bu cihazın; 1.6 GHz Atom işlemciye, 2GB RAM'e ve 32 GB SSD'ye sahip olacağı piyasaya sızdırılan diğer bilgiler arasında yer aldı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan son açıklamadaysa cihazın; 10.1 inç dokunmatik bir ekrana, dahili bir web camerasına sahip olacağına değinildi. Pek tabii özellikler bu kadarla da kalmadı; opsiyonel olarak kullanılabilecek 3G bağlantısı, yetmezmiş gibi iki adet USB port'u, Wi-Fi, Bluetooth ve HDMI bağlantı noktaları bu yeni cihazda kendilerine yer bulacak gibi gözüküyor.

Ubuntu tablet'in beraberinde getireceği son yenilikse; cihazın üzerinde belirecek tam takım bir klavye olması. iPad'den sıkılanlara duyurulur!

Tüm konu: Tablet PC'de Ubuntu olur mu?

Resimlerle: Akıllı cep telefonu işletim sistemleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ubuntu işletim sistemi Apple'dan daha mı iyi?