Tablet PC'nin gizli gerçeği!

CHIP Online
19-12-2010, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sadece iPad veGalaxy Tab'ı biliyor olabilirsiniz ama birileri hiç durmadan yeni modeller üretiyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tabl ... -gercegi_24145.html

Resimlerle: En iyi 20 yeni tablet bilgisayar!

Özellikle son zamanlarda adlarını fazlasıyla duyar olduk tablet PC'lerin. Bizim en çok kulağımıza çalınan isimlerse; iPad ve Galaxy Tab modelleri oldu.

Aslında durum hiç de sandığınız gibi değil. 2010 yılı içerisinde tam tamına 60 farklı tablet PC üretildi. Üretimi yapılan bu birbirinden farklı tabletlerin büyük çoğunluğu geride bıraktığımız 75 gün içerisinde piyasada kendilerine yer edindiler. 50 farklı firma tarafından üretilen bu ürünler tabi herkes tarafından edinilemedi. Sebebiyse gayet açık; bu ürünler sadece Çin pazarı için üretildi.

"Çin gibi ülkeler için üretilen tablet PC'lerin ne adlarını daha önce duyduk, ne de üretici firmalar hakkında bir bilgiye sahibiz. Sadece böyle bir pazar kaçınılmaz hedef konumunda." diyor ABI analisti Jeff Orr.

Üretilen tabletlerin genel özellikleriyse birbirlerine bir hayli benzerlik gösteriyor. Yedi inç'lik ekran boyutu, Android işletim sistemi, WiFi kullanımı gibi özellikler bunlardan sadece bazıları.

ABI eğitim müdürü Kevin Burden'sa, 2010 yılında piyasaya çıkan tablet PC'lerin çok fazla bir işleve sahip olmadıklarını, fakat 2011'in ilk çeyreğinde firmalardan çok daha gelişmiş tablet PC'ler görmeyi beklediklerini açıkladı.

Tüm konu: Tablet PC'nin gizli gerçeği!

Resimlerle: En iyi 20 yeni tablet bilgisayar!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Tablet pc'lerde olmasını istediğiniz özellikler nelerdir?