TANIMLANAMAYAN AĞ

HPQ-User
09-05-2009, 10:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

TURGAY sormuş:
VİSTA KULLANIYORUM KABLOSUZ AĞ İLE İNTERNETE BAGLANIYORUM MODEMİM AİRTİES 205 PC ACTIGIMDA BAGLANTI KURMAYA CALIŞIYOR FAKAT TANIMLANAMAYAN AĞ SORUNU İLE BAGLANTI KURAMIYOR PC DEKİ WİRELESS DÜGMESİNİ ACIP KAPATTIGIMDA BAĞLANTI KURUYOR.AMA KULLANIM ESNASINDA SIK SIK KESİNTİ YAŞIYORUM SORUN AYNI TANIMLANAMAYAN AĞ DİYOR.PC SONY VAİO VGN CS230J/Q PC YENİ ALDIM.SORUN PC DENMİ YOKSA MODEM AYARLARINDAN MI KAYNAKLANIYOR CÖZEMEDİM.GÜVENLİK DUVARI SORUN YARATIYOR OLABİLİR DİYE VİRÜS PROGRAMININ VE VİNDOSUN GÜVENLİK DUVARLARINI KALDIRDIM AMA SORUN HALA DEVAM EDİYOR.YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM.SAYGILARIMLA

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
SONY VAİO VGN CS230J/Q

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; GTB6; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; InfoPath.1; .NET CLR 3.0.30618; .NET CLR 3.5.30729)

OnlyMann
09-05-2009, 10:17   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Sorununuz büyük ihtimalle güvenlik yazılımlarından kaynaklanmaktadır. Siz her ne kadar kapattım demiş olsanız da güvenlik duvarı tarafından engelleniyor diye düşünüyorum. Yapılacak işlem güvenlik duvarına kablosuz bağlantıyı açabilecek şekilde izin vermelisiniz. Kullandığınız virüs programını kastediyorum. İnternet erişimi ile ilgili alanda izin verilecek işlemler diye seçenek mevcuttur. Bu seçeneklere makinanızı tanıyabileceği (ip veya MAC adresi) bilgiyi girdiğinizde sorununuz çözülmüş olacaktır.