Tanrı hackerlardan nefret ediyormuş!

CHIP Online
24-02-2011, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İşte hackerlar hakkında söylenmiş en sert sözler: "Tanrı hackerlardan nefret eder; onlar pisliktir!"

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tanr ... diyormus_25418.html


Resimlerle: Tarihe geçen en tehlikeli hacker saldırıları

Hackerların yaptıkları bilindiği gibi zaten kanun dışı işlerdir. Ama şimdi Westboro Baptist Kilisesi, bu olaya bir de dini boyut getirdi.

Fred Phelps liderliğinde yürütülen Westboro Baptist kilisesi, o bölgede bilinen en iyi "Tanrı nelerden nefret eder?" sorusuna cevap bulan bir kilise. İşte bu kilise, şimdi de bir takım hacker tarafından güvenlikleri açısından tehdit aldıklarını iddia ettiler. Daha önceden 'sulugöz bebe hackerlar' olarak bilinen bu takımın lâkabı da, kilise tarafından 'Tanrı'nın nefret ettiği pislikler' olarak değişti. Açıklamada, tanrının hackerlardan nefret ettiğinin altı çizildi.

Kilisenin, çocuklarının beynini o kiliseden olmayanlara karşı bir nefretle yıkadıklarını belirten hacker grubu ise, onlara saldırdıkları durumda daha çok göz önüne (haklı olarak) çıkacağını, bu yüzden şu anda beklemede olduklarını belirtti.

Kilisenin bu olayı bu kadar gündeme taşımasının nedeni olarak bu takımın tahmini ise TV'de duyulmaları sonucu kilisenin takımın kilise için iyi bir gelir kaynağı olabileceğini düşünmesi. Ama bu konuda kendi takım arkadaşlarını uyaran üyeler, bunun bir tuzak olduğunu ve kilisenin çok geniş bir erişim alanına sahip olduğunu da ekledi.

Tüm konu: Tanrı hackerlardan nefret ediyormuş!

Resimlerle: Tarihe geçen en tehlikeli hacker saldırıları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hackerlara karşı sağlam bir önleminiz var mı?