Tanrı mı insanı yarattı insan mı tanrıyı yarattı ?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
H@ckerCesur
26-04-2009, 14:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Böyle bir başlık ben de beklemiyordum. Fakat aklım yetti yeteli ve internette okudugum ve mantıgımın çeliştigi noktalarda insanlardan yardım almayı dogru bularak böyle bir konuyu açmaya karar verdim.

Kimse kimsenin inancına sataşmadan.
Kimse kimseyi kırmadan bu sorunun cevabını bulalım.

Galiba ben ikinci şıkka inanıyorum. Dinlerin çıkışı olsun. Filan çok şey araştırdım bu konuda. Ve insanlar ilk çaglardan beri açıklayamadıkları olayları, dogal olaylar ve ölüm gibi olayları bir yaratıcıya baglarlardı. Tüm dinlerde bunlardan dogdu.
Kendi şahsi fikrim. Tanrı insanın içindedir...

Bu konu da nerden çıktı diyenler lütfen yazmasınlar. Sadece konu hakkında bilgili arkadaşlar yazsınlar.
Aydınlanalım.

Son Düzenleme: H@ckerCesur ~ 26 Nisan 2009 14:03
Selçuk İslamoğlu
26-04-2009, 14:14   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/CHI ... 03.2007_t13908.html

• Forum için tema dışı sayılabilecek mesajlar. Bu forumlar, üyelerin fikir paylaşımı ve yardımlaşması için kurulmuştur. Forumumuzda “Konu Dışı” adında bir başlık bulunsa da, bu kurallar söz konusu alanda da uygulanacaktır. Konu Dışı kısmının her türden tartışmaya açık olduğunu düşünmeyin: Dini tartışmalar, politika, aşk partneri arama, diğer firmalara/dergilere saldırma gibi şeyler, bu forumlara değil, başka web sitelerine ve forumlara uygundur.