Tarayıcıda "status_access_violation" hatası

İsmail00061
01-02-2022, 19:37   |  #1  
İsmail00061 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Edge kullanıyorum ara sıra 5-10 dakikada bir taryıcı STATUS_ACCESS_VIOLATION yazan hatayı veriyor. F5 atınca düzeliyor ama yine oluyor dediğim gibi. Bilgisayara format attım, Windows 10'a geçtim. Tarayıcı değiştirdim ama düzelmedi (operada aynı şey olmuyor fakat onda da donuyor, sanırım chrome tabanlı tarayıcılarda hata geliyor). Hep aynı sorun. Bazen uyarı vermeden direkt kapanıyor Edge. Çok sinir bozucu. Bazen de oyun oynarken oyun çöküyor, yine tüm oynadığım oyunlarda oluyor. Sorun belki RAM'lerden kaynaklıdır diye windows'un testini yaptım hata bulamadı emin olmak için bende 2 tane 8 GB 1600MHz RAM var. Bunları ayrı ayrı taktım, ikisini de kullanırken aynı hata oluştu sorun RAM'lerde değil  sanırım.  Yardımınıza ihtiyacım var.

badwizard
13-06-2022, 18:51   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Sistem yada browser enfekte olabilir, bazı durumlarda çok fazla eklenti kurmak eğer bir çakışmaya sebep oluyorlarsa bu hataya sebep olabilir

sistemin enfekte olmadığından emin olduktan sonra browserı kaldırıp cache dosyalarını tamamen silerek  varsa windows marketten veya resmi kaynaktan yeniden kurmak sorunu çözebilir.