Tarihi açıklama yapıldı!

CHIP Online
03-12-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Merakla beklenen tarihi açıklama nihayet yapıldı. İşte tüm bilinenleri değiştiren o açıklama!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tarihi-aciklama-yapildi_23872.html

Resimlerle: NASA'dan nefes kesen uzay fotoğrafları...

Geçtiğimiz gün burada yayınladığımız haberde, NASA'nın heyecan yaratacak çok önemli bir açıklama yapmaya hazırlandığından bahsetmiştik. Ve işte o açıklama nihayet geldi...

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Dünya dışında yaşam olabileceğine dair bugüne dek elde edilmiş en önemli bilimsel bulguyu açıkladı.

TSİ 21.00'da, NASA'nın Washington'da bulunan merkez binasında yapılan basın toplantısında, araştırmayı yürüten Arizona State Üniversitesi ekibinin başındaki isim Dr. Felise Wolfe-Simon önemli açıklamalarda bulundu. Simon, bugüne dek tüm yaşam formlarında var olan biyo moleküler yapıdan ayrışan GFAJ-1 mikrobu hakkında açıklamalarda bulundu.

Dr. Wolf Simon, basın konferansının başlangıcında şu açıklamayı yaptı: "Bugün konuşacağım şey, çok uzun süreden beri yapılan bir araştırmanın sonuçları olacak. Arseniği temel moleküllerinde bulunduran bir mikrop keşfettik. Bugüne kadar bildiğimiz şey, yaşam için altı elementin, yani karbon, hidrojen, nitrojen, oksijen, fosfor ve sülfürün gerekli olduğuydu. Bu elementler DNA, protein, yağların ve hücrelerin bilgi yapısında bulunuyor. Keşfettiğimiz mikrobun  sahip olduğu arsenik ise moleküler yapısında bulunan elementlerin yerini alıyor."


Tüm konu: Tarihi açıklama yapıldı!

Resimlerle: NASA'dan nefes kesen uzay fotoğrafları...


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu açıklamayı siz nasıl yorumluyorsunuz?