Tartışma Windows 7nin görev çubugu Sizce Alıntımı?

Kapalı Hesap (153334)
23-11-2009, 18:18   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj

Arkadaşlar çok önceden microsofta gönderdigim maillerde bazı bilgilerimide paylaştım özellikle creative ile ilgili.Acaba benim gönderdigim resimlerdenlerden mi etkilenip görev çubugunu böyle yaptılar.Tanıdık geldimi creativciler bu çubuk size.?

alper8118
23-11-2009, 18:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
553 mesaj

kesin snn gönderdiklerinden etkilendiler
sn olmasan nolur bu microsoft zuha xD

T-MacGrady
23-11-2009, 18:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
231 mesaj
Alıntı: alper8118  
sn olmasan nolur bu microsoft zuha
Beğendim

Kapalı Hesap (153334)
23-11-2009, 18:49   |  #4  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: alper8118  
sn olmasan nolur bu microsoft zuha
Alper sana soru soruyoz alıntımı değilmi.Senin söyledigin lafa bak.Ben değil başka bir yerdenden de alıntı yapmış olabilirler örnek creativin görev çubugunu verdik.

Kapalı Hesap (153334)
23-11-2009, 18:50   |  #5  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Venom Sanchez  
Beğendim
Şu fotografı çok aradınmı ben fotografa baktıkça gülüyorum sen benim lafıma gülüyorsun.ozman sen daha komiksin ama farkında değilisn.Fotografı değişmen güzel odu..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 24 Kasım 2009 12:15
T-MacGrady
23-11-2009, 18:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
231 mesaj

1 senin lafına değil arkadaşın lafına o işaret kulanıldı .. neyse bu kısmı geçte

creativenın neresıne benzıo ben anlamadım simgelerin konulduğu yer mi ?

Kal-El
23-11-2009, 18:58   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
816 mesaj

Hiç alakası yok Windows 7'dekiyle.

O zaman Stardocks da çalıntı, MacOS'ınki de çalıntı. Hepsinde simgeleri dizmişler.

farukdgn
23-11-2009, 18:59   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj

Bence benzeyen yönü yokki :S

Kruis
23-11-2009, 20:11   |  #9  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

He senin yolladıklarından etkilendiler :)

Mac os 'dan etkilenmiş olabilirler.Çok çok uzun süredir Mac os sürümlerinde bulunan bir özellikti.

Mustafa@PC
23-11-2009, 23:16   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Üstelik geliştirilen ve değişen görev çubuğu sadece görünümden ibaret değil. Yeni ve kullanışlı fonksiyonlar eklendi...

Kapalı Hesap (153334)
24-11-2009, 12:12   |  #11  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Tam anlamda benzerlik demedik zaten biraz benziyor dedik.Aranızda sadece konuşma olsun diye konuşan vatandaşlar var boş konuşuyorlar ve insanların görüşlerine zerre kadar değer vermiyorlar.Microsofta gönderilen tüm mailler değerlendirilir çünkü bilgi bilgidir yarar sağlamakta ve gelişime katkıda bulunmaktadır windows 7 bunun en basit örnegidir microsoftun konuşmalarıda zaten bu yöndedir.
Ben benzettim sizin görüşlerinize saygılıyım.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 24 Kasım 2009 12:13
RealKiss
24-11-2009, 16:38   |  #12  
Taze Üye
9 mesaj

Microsoft genelde yazılımlardan etkilenmek yerine işletim sistemlerini ele alır.. Bu mac os dada gecerli.. İkisininde gecmisine baktiğinda hep birbirlerinden esinlenip yaptıkları özellikleri göreceksin.. Bana göre Microsoft, Mac OS un Dock havasini Win 7 ye katmaya calismis..

Kapalı Hesap (153334)
24-11-2009, 16:40   |  #13  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Arkadaşım macos dediğiniz kaç yıllık işletim sistemidir kaç senedir bu microsoft esinlendi dediniz inandık.Ama bu sefer yemezler.Amerikadaki ögrenciler hariç artık macos un sahibi bile windows 7 kullanıyor. :) Kaldiki yazılım devleri IBM ve linuxçular bile baş edemiyorlar.GOogle yaptıgı işletim sistemi zaten hava ceptelefonu işletim sistemi daha güzel örnek aple nin sistemi yada windows mobile.Adamlarda para var ama onu tasarlıyacak mühendis yok hepsini microsoft toplamış zaten.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 24 Kasım 2009 16:48
Kal-El
24-11-2009, 17:45   |  #14  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Windows:

The history of Windows dates back to September 1981, when the projectnamed "Interface Manager" was started. It was announced in November1983 (after the Apple Lisa, but before the Macintosh) under the name "Windows", but Windows 1.0 was not released until November 1985.[5] The shell of Windows 1.0 was a program known as the MS-DOS Executive. Other supplied programs are Calculator, Calendar, Cardfile, Clipboard viewer, Clock, Control Panel, Notepad, Paint, Reversi, Terminal, and Write. Windows 1.0 does not allow overlapping windows, due to Apple Computer owning this feature[citation needed]. Instead all windows are tiled. Only dialog boxes can appear over other windows.

MacOS tabanı Unix de 1970lere dayanır. Gördüğün gibi MacOs kaç yıllık sistem ki MS daha eski demek yanlışmış. Detaylı bilgi için Wikipedia'daki İngilizce MacOs ve Windows başlıklarını inceleyin.

Son Düzenleme: Kal-El ~ 24 Kasım 2009 17:46
Kapalı Hesap (153334)
24-11-2009, 18:11   |  #15  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Kal-El  
Windows:

The history of Windows dates back to September 1981, when the projectnamed "Interface Manager" was started. It was announced in November1983 (after the Apple Lisa, but before the Macintosh) under the name "Windows", but Windows 1.0 was not released until November 1985.[5] The shell of Windows 1.0 was a program known as the MS-DOS Executive. Other supplied programs are Calculator, Calendar, Cardfile, Clipboard viewer, Clock, Control Panel, Notepad, Paint, Reversi, Terminal, and Write. Windows 1.0 does not allow overlapping windows, due to Apple Computer owning this feature[citation needed]. Instead all windows are tiled. Only dialog boxes can appear over other windows.

MacOS tabanı Unix de 1970lere dayanır. Gördüğün gibi MacOs kaç yıllık sistem ki MS daha eski demek yanlışmış. Detaylı bilgi için Wikipedia'daki İngilizce MacOs ve Windows başlıklarını inceleyin.

İngilizce azdır arkadaşım açıklasaydın daha iyi olurdu.Microsoftun ne yaptıgı umrumda değil ama burası kesindir windows 7 ile macos un alakası yok.Bu mac bu kadar eski idi madem niye microsoft kullanıyon git mac kullan adamlar yazılım yazıyor sende bende windows kullanıyoz ve dünyada işletim sistemi payasasının nerdeyse çoğu microsoft.Macte internete gir filim izle satranç oyna not defterini kurcala çöp tenekesine bişey at sonra görev çubugu ile oyna.Bumudur.Sen duydunmu hiç buz devri 3 Macte çiziliyor diye.Bire bir alıntı olsaydı apple microsofta anında dava açardı benim sistemimi çaldı diye.Linuxtan desen yerdim ama macten fazla bişey esinlendigini sanmam.Heleki windows 7 gibi bir yazılımı.Bravo aklın sıra bana kapak yapıcan açıcan wikepediayı ingilizceyi kopyalıcan yapıştıcan ondan sonra ne ala.Arkadaşım biz bilmiyormuyoz mac mi microsoft mu linux mu eski.Ben eski olarak sistemlerden bahsediyom sen kalkıyon ilk çıkan macos tan bahsediyon.Windows 7 den bahsediyom ben windows 1.0 den değil.Birde wikepediaya söyle yaz "windows 7 mi macos mu?" Bakalım çevirecekmi.?

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 24 Kasım 2009 18:13
Kal-El
24-11-2009, 19:19   |  #16  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Madem bilmiyorsun o zaman yalan yanlış yazmayacaksın. Windows 7 MacOS X'ten daha önce çıkmış bu mu yani üstünlüğü? Win7 ne zaman çıktı? Ekim 2009. MacOS X (sürüm 10.6.2) ne zaman çıktı? Kasım 2009. Win7 döver.

Bu mu yani? Ben sana sistemlerin geliştirilme önceliklerini gösteriyorum senin yanlış lafına atfen.

Arkadaşım macos dediğiniz kaç yıllık işletim sistemidir kaç senedir bumicrosoft esinlendi dediniz inandık.Ama bu sefer yemezler.Amerikadakiögrenciler hariç artık macos un sahibi bile windows 7 kullanıyor. :)Kaldiki yazılım devleri IBM ve linuxçular bile baş edemiyorlar.GOogleyaptıgı işletim sistemi zaten hava ceptelefonu işletim sistemi dahagüzel örnek aple nin sistemi yada windows mobile.Adamlarda para var amaonu tasarlıyacak mühendis yok hepsini microsoft toplamış zaten.
Koyu yerlerin hepsi yanlış. Aslında bakarsan ChromeOS hakkında olan kısım hariç hepsi yanlış.

Ayrıca hangi sistemi kullanacağım beni ilgilendirir. "Bu kadar eskiydi madem neden MacOS kullanmıyon" demek ne kadar sığdır ya Rabbim. Sen sistemleri ilk çıkış tarihine göre mi kullanıyorsun? Ben burada MacOS'u savunan bir yorum yaptığımı göremiyorum sen kalkmış sanki ben MacOS Windows 7'yi döver demişim gibi yorumlar yazıyorsun. Verdiğin yanlış bilgileri düzelttim. Teşekkür edeceğine, hatanı kabul edeceğine kalkmış saçma sapan cevaplar veriyorsun.

Son olarak: Microsoft'un görsellik diye Vista ile yedirmeye başladıkları EVET MAC SİSTEMLERDE SENELERDİR VAR. Linux'ta da Compiz Fusion harikası da mevcuttur. Windows en sona yetişmiştir bu konuda. Al sana Windows başkasından esinlenmiştir yorumu.

Son Düzenleme: Kal-El ~ 24 Kasım 2009 19:20
mancukya
25-11-2009, 03:01   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

2001 de cikmis Xp sistemine 2007lerde cikmis Vista ile bakarak yok görsellikte Microsoft calinti yapmis demek hikayedir Mac icindeki konusulan sey Macdan önce Linuxde zaten vardi.
Microsoft 6 senelik bir dönemde servis pack harici calisma yapmamis bir sey cikarmamisken 6 ayda bir Linux paketi ve hersene MAc yenisi cikti simdi yani uzun bir aradan sonra cikmis sistemde elbette XPdeki görüntüy kullanmadan günümüz sartlarina uygun islemci ve grafik kartlari potansiyeline bakarak bir seyler cikartacaklardi yapilanda bu.
Ayrica Mac vs vs demeden önce kac tane Microsoft muhendisinin Appleda calismaya yollandigini arastir önce Microsoftun en büyük korkusu Apple batmasidir bu durumda sirketi 2ye bölmek ve korkunc tazminat ödemek zorunda kalir.
Unix, Linux vs vs hep konusulur madem okadar iyi sistemlerdi neden pc ve windows degilde onlar internet ve her evde pc devrimini gerceklestirimedi birde bunlari düsünün.

Kapalı Hesap (153334)
25-11-2009, 11:13   |  #18  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Madem bilmiyorsun o zaman yalan yanlış yazmayacaksın. Windows 7 MacOS X'ten daha önce çıkmış bu mu yani üstünlüğü? Win7 ne zaman çıktı? Ekim 2009. MacOS X (sürüm 10.6.2) ne zaman çıktı? Kasım 2009. Win7 döver.

Bu mu yani? Ben sana sistemlerin geliştirilme önceliklerini gösteriyorum senin yanlış lafına atfen.

Koyu yerlerin hepsi yanlış. Aslında bakarsan ChromeOS hakkında olan kısım hariç hepsi yanlış.

Ayrıca hangi sistemi kullanacağım beni ilgilendirir. "Bu kadar eskiydi madem neden MacOS kullanmıyon" demek ne kadar sığdır ya Rabbim. Sen sistemleri ilk çıkış tarihine göre mi kullanıyorsun? Ben burada MacOS'u savunan bir yorum yaptığımı göremiyorum sen kalkmış sanki ben MacOS Windows 7'yi döver demişim gibi yorumlar yazıyorsun. Verdiğin yanlış bilgileri düzelttim. Teşekkür edeceğine, hatanı kabul edeceğine kalkmış saçma sapan cevaplar veriyorsun.

Son olarak: Microsoft'un görsellik diye Vista ile yedirmeye başladıkları EVET MAC SİSTEMLERDE SENELERDİR VAR. Linux'ta da Compiz Fusion harikası da mevcuttur. Windows en sona yetişmiştir bu konuda. Al sana Windows başkasından esinlenmiştir yorumu.

"Sen haklısın beni düzeltmen baya bir iyi oldu.Sen olmasaydın yanlışımı düzelticek kimsede olmazdı ve yaptıgım hataların farkında bile olmıyacaktım."Arkadaşım çok mu büyük hatalar yaptımda benim hatalarımı düzeltigini söylüyorsun.Ben windows 7 den bahsediyorum sen windows 1.0 dan banane windows 1.0 dan.Her kelimeden anlam çıkaran farklı farklı yorumlar algılayan konuyu çarpıtan insanlardan bıktım usandım.Herşeyin en iyisini siz bilirsiniz, her zaman zeytin yagı gibi üstte çıkarsınız, sütte leke vardır sizde yoktur, herzaman siz haklısınızdır, artık bırakın saçmalıklarla uğraşmayı Microsoft ve Apple firması bile arktık herşeyin farkında dünyada belirli gruplar windows işletim sistemini seçmekte isteyen bedava yazılar kullanmaktadır.Anlayan bilgili insanlara laf anlatmak kolaydır ama cahil insanlara laf anlatmak deveye hendekten atlatmak gibi bişeydir.Çünkü okumuş adam bilmese bile okur ögrenir cahil adam okumadıgı için sürekli çocuk gibi idda eder ve lafta anlamaz kuru kalabalık yapar.Arkadaşım sen haklısın ben bilmiyorum sana tavsiyem birazdaha fazla araştır.Google mac yazıp bana vikipediadan örnekler verme kendi bilginle bana burda ders ver kanıt istersek vikipediadan kanıt göster.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 25 Kasım 2009 11:16
Kal-El
25-11-2009, 11:27   |  #19  
Yıllanmış Üye
816 mesaj

Of hala aynı ya hala aynı. Günümüzde bilgiye ulaşmanın en kolay yolu internettir, Vikipedi'den kaynak göstermemin nedeni budur. Beğenmiyorsan bir gün bir kütüphaneye git iki firmanın ve iki firmanın geliştirdiği işletim sistemlerinin tarihine bak. Sen burada ne dedin?

"MacOS kaç yıllık işletim sistemi ki MS bundan esinlenecek?"

Ben de sana MacOS'un tarihinin Windows'tan eskiye gititğini gösterdim. Kendi bilgim de cümle alemin bilgisi de budur, çünkü tek gerçek budur. MacOS daha eski bir sistemdir. İster Vikipedia'dan bak istersen ilgili şirketlerin kütphanelerine gir, nereye bakarsan bak bu yazılır.

Ayrıca burada zeytinyağı gibi üste çıkan sizsiniz. Yanlış biliyorsunuz, insanlara yanlış şeyler aktarıyorsunuz. Birisi çıkıp doğruyu söyeldiğinde de aynı şu yukarıdaki mesajlarınızda olduğu gibi çemkiriyorsunuz. Daha da bir şey demiyorum. Gerçekler ortada.

Kapalı Hesap (153334)
25-11-2009, 11:36   |  #20  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Of hala aynı ya hala aynı. Günümüzde bilgiye ulaşmanın en kolay yolu internettir, Vikipedi'den kaynak göstermemin nedeni budur. Beğenmiyorsan bir gün bir kütüphaneye git iki firmanın ve iki firmanın geliştirdiği işletim sistemlerinin tarihine bak. Sen burada ne dedin?

"MacOS kaç yıllık işletim sistemi ki MS bundan esinlenecek?"

Ben de sana MacOS'un tarihinin Windows'tan eskiye gititğini gösterdim. Kendi bilgim de cümle alemin bilgisi de budur, çünkü tek gerçek budur. MacOS daha eski bir sistemdir. İster Vikipedia'dan bak istersen ilgili şirketlerin kütphanelerine gir, nereye bakarsan bak bu yazılır.

Ayrıca burada zeytinyağı gibi üste çıkan sizsiniz. Yanlış biliyorsunuz, insanlara yanlış şeyler aktarıyorsunuz. Birisi çıkıp doğruyu söyeldiğinde de aynı şu yukarıdaki mesajlarınızda olduğu gibi çemkiriyorsunuz. Daha da bir şey demiyorum. Gerçekler ortada.

"Doğuların yanında kötülerin karşısında "KAL-EL" O bir halk kahramanı"Arkadaşım ben nedigimin farkındayım sen ne yazdıgının farkındamısın.Milleti sen mi bilgilendiricen senin şuan yaptıgın benim hatam varsa onu düzeltmek değil milleti bilgilendirmek.Arkadaşım senin eğitim seviyen nedirki sen bizi bilgilendiriyon.Biz bilmiyormuyuz mac daha eski windows yeni.Nekadarda konuyu çarpıtmayı seviyorsun.Konuyu nereden  nereye taşıyorsun.Bir hata yaptıysam özel mesaj çekersin dersin böyle böyle düzelt.Neyi kanıtlama çabasındasın hala.Konunun ne hale geldigini gördünmü.Çok seviyorsan tartışmayı bilgilerinede güveniyorsan gel özelime bana vikipediadan nameler yazma. 

Kal-El
25-11-2009, 11:48   |  #21  
Yıllanmış Üye
816 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
"Doğuların yanında kötülerin karşısında "KAL-EL" O bir halk kahramanı"Arkadaşım ben nedigimin farkındayım sen ne yazdıgının farkındamısın.Milleti sen mi bilgilendiricen senin şuan yaptıgın benim hatam varsa onu düzeltmek değil milleti bilgilendirmek.Arkadaşım senin eğitim seviyen nedirki sen bizi bilgilendiriyon.Biz bilmiyormuyuz mac daha eski windows yeni.Nekadarda konuyu çarpıtmayı seviyorsun.Konuyu nereden  nereye taşıyorsun.Bir hata yaptıysam özel mesaj çekersin dersin böyle böyle düzelt.Neyi kanıtlama çabasındasın hala.Konunun ne hale geldigini gördünmü.Çok seviyorsan tartışmayı bilgilerinede güveniyorsan gel özelime bana vikipediadan nameler yazma. 
Komiksin. İnsanları bilgilendirmek öncelikle yanlışları düzeltmekle olur. Burası bir bilgi forumu. Bilgimi forumlarda paylaşıyorum. Bir sakıncası mı var? Başlıkta yanlış verilmiş bir bilgiyi düzeltiyorum. Bir sakıncası mı var? Ne demek sen kim oluyorsun? Senin yanlışlarını düzeltmek için devletten sertifika mı alacağız arkadaşım? Saçma sapan konuşma. Benim eğitim seviyem bellidir, bunu yargılamak sana düşmez. Kaldı ki istersem ilkokul mezunu olayım, senin yanlış bildiğin bir şeyi benim doğru bilmem imkansız mı? Nedir bu havalar? Madem biliyorsun hangisi daha eski, yanlış bilgi neden veriyorsun? Yazdıkların iki dk tutarlı olsun. Özelden mesaj alınca yanlışını düzeltecek adam buradan uyarıldığında da düzeltir. Ama sende yok o gördüğümüz gibi. Bilgiyi inkar etmen de komik. Sana noter onaylı Mac eskidir Windows'tan belgesi mi getirmemi bekliyorsun? Vikipedi'yi beğenmiyorsun. Hey Allah'ım ya. Konuyu bu hale getiren sensin. Yanlışını kabul edip düzeltsen herkes kaldığı yerden devam eder tartışmasına.

Son Düzenleme: Kal-El ~ 25 Kasım 2009 11:50
Kapalı Hesap (153334)
25-11-2009, 11:51   |  #22  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Sen haklısın arkadaşım ben bilmiyorum senle baş edemiyorum...Simdi sana alaycı yaklaşım desem (mecaz ) onu da kavraman zaman alıcak.Sen şampiyonsun.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 25 Kasım 2009 11:56
kermenn
25-11-2009, 12:35   |  #23  
Yıllanmış Üye
246 mesaj

la he ya okudum butun yazıları adamlar haklı yok senin stilininden etkilenmişler yok bilmem ne bla bla bla sen kimin stilini kullanıyorsun acaba madem microsoft senden etkilenmiş ozman neden sen microsoftun amblemini kullanıyorsun yoksa odamı senin amblemindide microsoft senden calmış..... git yak kendini yav... duymak istedigin şey.. "evet kesinlikle senden etkilenip ole bişe yapmışlar.. buyur rahatlaman icin soluyorum microsoft ta calışan arkadaşlarımdan aldıgım bilgilere gore gonderilen bi theme sayesinde gorev cubugunu bu hale sokmuşlar"... hayırlı ugurlu olsun reklam oldun yakında senide cagırırlar microsoft a zuhahahhaha fuzuli muhabbet yavvvvv

Kapalı Hesap (153334)
25-11-2009, 13:42   |  #24  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: kermenn  
la he ya okudum butun yazıları adamlar haklı yok senin stilininden etkilenmişler yok bilmem ne bla bla bla sen kimin stilini kullanıyorsun acaba madem microsoft senden etkilenmiş ozman neden sen microsoftun amblemini kullanıyorsun yoksa odamı senin amblemindide microsoft senden calmış..... git yak kendini yav... duymak istedigin şey.. "evet kesinlikle senden etkilenip ole bişe yapmışlar.. buyur rahatlaman icin soluyorum microsoft ta calışan arkadaşlarımdan aldıgım bilgilere gore gonderilen bi theme sayesinde gorev cubugunu bu hale sokmuşlar"... hayırlı ugurlu olsun reklam oldun yakında senide cagırırlar microsoft a zuhahahhaha fuzuli muhabbet
Bana ilk okul çocugu ağzıyla muhabbet yapma.Microsfta çalışan biri dışarıya bilgi sızdıramaz anlaşma geregi.Senin arkadaşların dediğin insanlarıda zan altına sokuyorsun işlerini tehlikeye atıyorsun.Kendi adına konuş başkası adına yorum yapma.Benim dediklerim ortada ister beğen ister begen me ama çoluk çocuk muhabbetinden sıkıldım haberin olsun.Kalbini kırarım cevap yazma.(Ben diyorum istanbul kalabalık siz diyorsunuz nerde alabalık.)Saçma sapan insanlarla muhatab oluyoruz.Okumayı iyi ögren.Okumanın yaşı yoktur.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 25 Kasım 2009 13:44