Tasarım ve önerilerimizi bu başlık altına yazalım

İzmirlifare
26-03-2012, 15:32   |  #1  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

Dün gece aklıma takıldı kaç saat bilgisayar basında kalmısım diye.. bir baktım 8 saat.. en fazla 10 dk kalkmışımdır başından.normalde her aklıma geldiğinde kalkar esner tekrar otururum. oyuna dalınca arada kaynıyor.  offline oyunlarda , diyelim 30 dakika aralıksız oynandıgında , otomatikman oyun 1 dakikalığına kendini aşşağıya alsa , bu durumda hem kendimiz hemde bilgisayarımız dinlense.. bu kadar zor olamaz ki , gta V 'i çıkartan rockstar games bunu yapamaz mı ?.   gerek oyunlar / sağlık için olsun gerekde kasa / donanım / tasarım için olsun önerilerinizi yazın.. belki bu yazınızı bir temsilci okur ve telif hakkından zengin olabilirsiniz Kahkaha

Kapalı Hesap (153334)
26-03-2012, 15:40   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

"Konsola" "shutdown -L -t 3000" yaz enterla hem oturum kapanır hemde save gider.Sende delirsin oyun moyun oynamazsın.

calyente
26-03-2012, 17:06   |  #3  
calyente avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
82 mesaj

Bence bu bir opsiyon olmalı
Eğer Rockstar Games firması ya da diğer oyun firmaları bu sistemi yaptıkları her oyuna standart olarak uygularlarsa iflas ederler. Bu konuya herkes senin gibi bakmıyor. 
Bunun yerine oyun da settings kısmına böyle bir opsiyon konulup, oyuncunun bu opsiyunu seçmesi kendi iradesine bırakılmalı, ya da üçüncü parti bir yazılımla bu durum çözülmeli. Tabii ki bu anlattıklarım oto iradesi zayıf olan insanlar için geçerli.. 
İnsan kendine sınır koymalı ve bunu uygulamalı en azından uygulamaya çalışmalı.

Son Düzenleme: calyente ~ 26 Mart 2012 17:07
İzmirlifare
26-03-2012, 18:08   |  #4  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: calyente  
Bence bu bir opsiyon olmalı
Eğer Rockstar Games firması ya da diğer oyun firmaları bu sistemi yaptıkları her oyuna standart olarak uygularlarsa iflas ederler. Bu konuya herkes senin gibi bakmıyor. 
Bunun yerine oyun da settings kısmına böyle bir opsiyon konulup, oyuncunun bu opsiyunu seçmesi kendi iradesine bırakılmalı, ya da üçüncü parti bir yazılımla bu durum çözülmeli. Tabii ki bu anlattıklarım oto iradesi zayıf olan insanlar için geçerli.. 
İnsan kendine sınır koymalı ve bunu uygulamalı en azından uygulamaya çalışmalı.
doğru diyorsun da , genelinde benim gibi bakması lazım azınlıklar önemsiz ama bu durumda azınlık benim. herkez kendi sağlığından sorumlu. öyle bir opsiyon olsa iyi olurdu en azından tanıtım amaçlı. dergilere kapak. ÖRNEK:chip online dergisinde. "sağlıgınızı düşünen çeteleri pişiren oyun gta 5" gibi..

Kapalı Hesap (203561)
26-03-2012, 18:21   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: İzmirlifare  
Dün gece aklıma takıldı kaç saat bilgisayar basında kalmısım diye.. bir baktım 8 saat.. en fazla 10 dk kalkmışımdır başından.normalde her aklıma geldiğinde kalkar esner tekrar otururum. oyuna dalınca arada kaynıyor.  offline oyunlarda , diyelim 30 dakika aralıksız oynandıgında , otomatikman oyun 1 dakikalığına kendini aşşağıya alsa , bu durumda hem kendimiz hemde bilgisayarımız dinlense.. bu kadar zor olamaz ki , gta V 'i çıkartan rockstar games bunu yapamaz mı ?.   gerek oyunlar / sağlık için olsun gerekde kasa / donanım / tasarım için olsun önerilerinizi yazın.. belki bu yazınızı bir temsilci okur ve telif hakkından zengin olabilirsiniz Kahkaha
Ben gibi yap ekran o zaman bütün oyunları sil :D sonra 2 ay geçsin dayanamayıp yükle :D

İzmirlifare
26-03-2012, 19:56   |  #6  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: son_goku  
Ben gibi yap ekran o zaman bütün oyunları sil :D sonra 2 ay geçsin dayanamayıp yükle :
sen sevdiğine kıyabilir misin ? ! sen kız arkadaşını kalbinden silebilir misin ? ! yaa bende silemem oyunlarımı :D