Tek tuşla 3D ses deneyimine hazır mısınız?

CHIP Online
08-10-2012, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung yeni nesil Smart TV'lerde 3D görüntü kalitesi kadar 3D ses teknolojisiyle de dikkat çekiyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/tek ... -misiniz_36328.html

Samsung Electronics, Smart TV kullanıcıları için sunduğu en son teknolojideki 3D görüntü deneyimini 3D ses teknolojisiyle tamamlıyor. Samsung yeni nesil Smart TV'lerinde görüntü ve ses eşleşmesini sağlayarak video kaynağını analiz ediyor. 3D Ses Sistemi, basamaklı bir etki yaratarak zengin ve üç boyutlı bir ses sistemi keyfi sunuyor.


Samsung Smart TV, SMART Algorithm (AKILLI algoritma) kullanarak ekranı analiz eden bir teknoloji kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde 3D Ses Sistemi'ne geçmeyi çok kolay bir hale getiren Samsung, 3D filmlerin keyfini tam bir 3D hissi ile izlenmesine olanak sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sevilen program ve filmleri de 3D Ses Sistemiyle izlenebilir hale getiriyor.


3D ses sistemini kullanmak hem basit hem eğlenceli


3D ses sistemini devreye sokmak için Samsung Smart TV uzaktan kumandası üzerinde bulunan 2D ? 3D düğmesine basmak yeterli oluyor. Ayrıca menüde yer alan 3D Sound menüsünden 3D Ses derinliğini de ayarlamak mümkün. Sistemin 3D Ses Derinliği fabrika ayarı "low" (düşük) olarak ayarlanmış konumda. Ancak filmlerin, spor müsabakalarının veya aksiyon oyunlarının dinamik sahnelerini izlerken daha yoğun bir deneyim yaşamak amacıyla bu seviyeyi değiştirme avantajı da sunuyor.


3D Ses Sistemi 3D özelliğe sahip tüm Samsung TV'ler ile birlikte sunuluyor. Bu tür sistemler yalnızca alışkın olunan ses kalitesini artırmakla kalmıyor, 3D Ses + Çevresel Ses faktörünü de devreye sokuyor. Bu, daha zengin, daha canlı ve tamamen izlenilen sahnenin içerisinde hissettiren bir ses kalitesi de sunuyor.


Tüm Konu: Tek tuşla 3D ses deneyimine hazır mısınız?

Kaynak: www.chip.com.tr