teknoloji ortamında güvenli diye birşey yoktur

Kapalı Hesap (101323)
09-05-2012, 17:51   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

bunu    tüm  yazılım firmaları  işletim sistemleri ve  tüm arama motorları yapıyor zaten  ve bunu hiçbir şekilde engellemeniz mümkün değil  bunu yılların tecrübesiyle söylüyorum boşuna uğraşmayın engellemessiniz sizi pc nizdeki firmwareler bile  takip ediyor olabilir  nereden biliyorsunuz  modeminizin firmwaresinde böyle bir kod olmadığını  veya  işlemcinizde amd veya intel  firmwaresinsde sizin hakkınızda bilgi toplayan bir kod olmadığı ne yaparsanız  yapın saklanmanız mümkün değildir
bunu  ziyatetçi yorumu  olarak attım evet  bunlar doğru  microsoft google ve  tüm arama motorları ve  işletim sistemi üreticileri  yazılım üreticileri  hepsi ama hepsi  hatta  firmware üretenler bile  windows  bile  linux bile  mac os bile hepsi  ama hepsi  daemon tools  ultraiso winrar  deep freeze  ve aklımıza gelmeyen milyar  küsür yazılım yani tüm yazılımlar  tüm  teknoloji cihazları  hepsi hakkınızda tüm bilgileri topluyorlar  buna %100  emin  olabilirsiniz  çünkü hangimiz  şu  toplamıyor eminim diyebilir  hangimiz teknoloji  ortamında asla  kendinizi güvende hissetmeyin çünkü  teknoloji ortamında dijital ortamda güvenli diye birşey yoktur 
tüm firmware ve bioslarda buna dahil  emin olabilirsiniz 

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (101323) ~ 09 Mayıs 2012 17:53
Kapalı Hesap (101323)
09-05-2012, 18:04   |  #2  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

unutmayın  her teknolojiyi bertaraf edecek bir teknoloji  geliştirebilir  her teknoloji tersine döndürülebilir

Kapalı Hesap (91855)
09-05-2012, 18:53   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 25
2,006 mesaj

donanımlar hakkında birşey diyemem ama açık kaynak kodlu yazılımlarda olay böyle değil
sen istemediğin sürece firefox ubuntu vb. yazılımlar senin hakkında bilgi toplayamaz indirirsin kaynak kodunu istediğin şekilde değiştirir kullanırsın
ama uğraşamam diyorsan şu bilgi toplama olayına katlanacaksın

faceman
09-05-2012, 19:15   |  #4  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,588 mesaj

zaten hep böyleydiki en basitinden bir exper bilgisayardaki reklam yazılımları zaten alıdığı anda geliyor ve sizi izleyebiliyor bu dergidede yazmıştı sistemde açık bırakıyor diye