Telefondan internete girmek tehlikeli Mİ ACABA ?

Kapalı Hesap (192675)
04-05-2012, 15:10   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
193 mesaj

Merhaba arkadaşlar, dün akşam tvde bireysel emeklilikle ilgili bi reklam gördüm ve telefondan ilgili firmanın web sitesine girdim girmemle çıkmam bir  oldu çünkü can sıkıntısından girmiştim neyse bugünde bi özel bankanın bireysel emeklilik bölümünden aradılar - o bankada ne kredi kartım var nede hesabım hiç olmadıda - bilgi verip ürünlerini satmak için.

Kafamdaki Sorular:

? Telefonda gmail hesabım yüklü ve gmailde belirli aralıklarla cep telefonu numaramı dogrulamamı istiyor gmailde google'un olduğundan google numaraları satıyor olabilirmi ?

? Telefona android marketten beleş uygulama adı altında indirdiğimiz dosyalar telefon numaramı ve numaraları çalıyor olabilirmi ?

ekran kartı
04-05-2012, 17:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

1- Olamaz
2- Numarınız Google tarafından saklanır ama banka ile alakası yok.

Şebeke üzerinden bağlandıysanız telefon numaranızı görebilirler. Bunun için GSM operatörü ile ufak bir iş anlaşması yeterli. Yoksa Google ile alakası yok.

Ayrıca telefonla internete girmek tehlikeli değil.
Aslında internette sizin nelerinizi kaydediyorlar bir bilseniz. Özellikle sosyal ağ sitelerinde.

Kapalı Hesap (192675)
28-06-2012, 15:44   |  #3  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
193 mesaj

gsm operatörü avea ama kablosuz bağlandığım için ttnet kullanmıştım peki büyük firmaların bankayla anlaşması mümkünmü? bence imkansız peki bu iş nasıl oldu ? ( tesadüf hiç değil )

ohne dich
28-06-2012, 15:49   |  #4  
ohne dich avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
138 mesaj

hayır olamaz öyle bişey o numara doğrulama bende de oolmuştu

efeoglu
28-06-2012, 16:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj