Telefonu görmeden açmayın!

CHIP Online
28-04-2008, 14:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Türk Telekom Videofon servisi görüntülü telefon konseptini Türkiye'ye getirdi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Telefonu-gormeden-acmayin_6618.html

Ev ve işyeri telefonları gibi sabit hatlardan kullanılan Türk Telekom Videofon servisi, ayda 29 YTL karşılığında kullanıcılara karşılıklı olarak ses ve görüntülü haberleşme imkanı sunuyor. Eğer Türk Telekom ev/iş telefonu hattı sahibi ve geniş bant internet kullanıcısı iseniz, Videofon cihazını Türk Telekom'dan temin ederek bu servisten kolayca faydalanmanız mümkün.

Videofon ile; kendi görüntünüzü ve görüştüğünüz kişiyi aynı anda ekranda görebiliyorsunuz. Hatta bu cihazlarla internette dolaşabilir, e-posta gönderebilir, görüşme esnasında karşı tarafın fotoğrafını çekebilir, SIM kart okuyucu özelliği ile cep telefonunuza kayıtlı ev/iş numaralarını cihaza kopyalayabilirsiniz. Dilerseniz, karşı tarafa görüntünüzün gitmesini engelleme şansınız da var.

Türk Telekom, Videofon hizmetinin Mayıs 2008 içerisinde verilmeye başlanmasını hedefliyor. Başvurular, hizmet verilmeye başlandığında tüm Türk Telekom ofis ve bayileri ile müşteri hizmetlerinden yapılabilecek.

Tüm konu: Telefonu görmeden açmayın!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Görüntülü telefon sistemine geçmeyi planlıyor musunuz?

Borga-x
28-04-2008, 16:14   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ben geçmeyi dusunmuyorum. Zaten evde PC var neyıne 29YTL verıyımde extra geçiyim.

eolos
28-04-2008, 16:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

telekom ilerleme alanında güzel atılımlar yapıyor fakat bildiğiniz gibi malesef ulkemizde hala 3g sistemi yok kıbrıs  3g lisansı aldı bizde neden yok anlamadım anlayamıyorum

HolyMan
28-04-2008, 17:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
212 mesaj

bende geçmeyi düşünmüyorum zaten aynı işi msn üzerinden yapabiliyoruz

HolyMan
28-04-2008, 17:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
212 mesaj
eolos
telekom ilerleme alanında güzel atılımlar yapıyor fakat bildiğiniz gibi malesef ulkemizde hala 3g sistemi yok kıbrıs  3g lisansı aldı bizde neden yok anlamadım anlayamı
3 g lisansı turkcell'e satılmıştı ancak daha sonra'dan iptal edilmişti. Bende anlamıyorum tam olarak ne yapmaya çalıştıklarını ama hayırlısıyla oda olsa Göz kırpma

damdanakan
28-04-2008, 19:00   |  #6  
Üye
50 mesaj

Yılan hikayesine dönen 3G'nin asıl morelimizi bozan kısmı ucuz 7 Mbit gibi internet hızının yaratacığı rekabettin elden gitmesiydi.

Biliyorsunuz ki Türkiye'de TTnet'tin sunduğu en yüksek internet bağlantı hızı 4 Mbit. Avrupanın en pahalı internetini kullanıdığım söylenir ve bu 3G'nin bize daha ucuza daha hızlı internet sunanması TTnet'i korkutmuş olmalı ki, bilmem DSL sistemi olarak bilinen 50 MBit hızında internet alt yapılası için fon ayırmış ve çalışmalara başlamıştı. Ancak G projesinin ertelenmesiyle TTnet fırsattan yararlanarak daha pahalıya bize oldukçe düşük bağlatılar sunmaya devam ediyor. Yani bizi sömürüyor!

crixallis31
29-04-2008, 02:09   |  #7  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

güzel ama yetersiz bir gelişme tabi bende geçmeyi düşünmüyorum msnde bile gerek duymadım sayılır bu özelliğe.

Haber için teşekkür ederim.

Jezxy
29-04-2008, 06:39   |  #8  
Üye
79 mesaj

HolyMan
ÇOK HAKLISIN KANKİ MSN VAR YAHOO :d VAR OLMADI SESLİ BİR CHAT SİTESİ GİR :d HEM AŞKINA MÜZİK :D HEM KENDİNİ GÖSTER

onlineTR
29-04-2008, 08:17   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

işte telekom degıl mı aklınca TURKCELLE yarışacak haahh yesinlerrr...

xxxzeusxxx
29-04-2008, 09:13   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

cihazın fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?