Telefonunuza ne kadar sadıksınız?

CHIP Online
28-09-2010, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Tüketiciler cep telefonlarına ne kadar sadık? İşte kullanıcıların değiştirme aralığı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tele ... diksiniz_22622.html

Resimlerle: 22 Yepyeni cep telefonu!

J.D. Power'ın yaptığı bir araştırma, tüketicinin artık telefonuna daha sadık kaldığını gösterdi. Araştırmanın ilk yapıldığı 1999 yılından bu yana, "tüketicinin telefonuna bağlı kalma süresi"nin en yüksek oranı 2010 yılında görüldü. Artık tüketiciler telefonunu değiştirmeden önce ortalama 20.5 ay o telefonu kullanıyor.

Bu yıl ortaya çıkan bu oran geçen seneden yüzde 17 daha fazla. Bu oranın ortaya çıkmasında ise birkaç neden olabilir. Bundan birisi tabii ki para, ancak hemen her şeyi de maddiyata bağlamamak lazım. Diğer nedenlerden biri geçen sene çıkan telefonların zaten yeterince iyi olması. Elbette Samsung Galaxy S ve iPhone 4 oldukça iyi telefonlar ancak geçen sene alınan bir telefondan farklı çok uç özellikleri var mı, tartışmaya açık.

Başka bir neden olarak da paket halinde alınan telefonlarda, operatörlerin kullanıcılardan uzun süre aynı hatta kalmalarını istemesi de gösterilebilir. Belki de basitçe, insanlar hızla ilerleyen teknolojiyi kovalamaktan sıkılmış olabilirler, ne dersiniz?

Tüm konu: Telefonunuza ne kadar sadıksınız?

Resimlerle: 22 Yepyeni cep telefonu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ne kadar zamanda bir telefon değiştiriyorsunuz?