Temiz ve basit bir tarayıcı arayanlara!

CHIP Online
17-10-2011, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Chrome ve Firefox'dan sıkıldıysanız ve alternatif bir web tarayıcısı arıyorsanız bunu deneyin!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/temi ... ayanlara_29759.html


Resimlerle: Tarayıcınız için 50 HTML5 harikası site...

Bir web tarayıcısında aradığınız en önemli özellik hız ise, Chrome kullanma olasılığınız yüksek. Zaten çok hızlı açılmayan Firefox ise birkaç eklenti yüklediğinizde iyice hantallaşabiliyor ve hız meraklılarının sinirini bozabiliyor. Ancak sadece bir hızlı tarayıcıyla yetinmek yerine diğer tarayıcıları da denemek istiyorsanız, size K-Meleon'u tavsiye ediyoruz. Kendini "inanılmaz derecede hızlı, özelleştirilebilir, hafif" olarak tanıtan tarayıcı, Firefox'un kullandığı Gecko motoruna sahip.

Gereksiz öğelerden arınmış bir arayüze sahip K-Meleon, ilk bakışta sekmeleri desteklemiyor gibi görünse de tüm sekmeleri soldaki ">>" düğmesine bastığınızda görüyorsunuz. Bu alanı genişleterek diğer tarayıcılarda olduğu gibi tüm etkin sekmeleri görebilirsiniz.

Tarayıcı, Makeuseof'un testlerine göre iddia ettiği kadar hızlı olmasa da birtakım ilgi çekici özelliklere sahip. Örneğin entegre çeviri aracı ile çeviri yapmayı daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Dahili fare hareketleri eklentisinin de oldukça iyi bir şekilde çalıştığını söyleyelim.

İndirin: K-Meleon


Tüm konu: Temiz ve basit bir tarayıcı arayanlara!

İzleyin: İnternet tarayıcılar hız savaşında!

Resimlerle: Tarayıcınız için 50 HTML5 harikası site...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: K-Meleon'u denediniz mi?