Test: Anti-spyware yazılımları

CHIP Online
25-02-2009, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Kişisel bilgilerinizi koruması gereken anti-spyware yazılımlarını test ettik. Hangisi daha başarılı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Test ... ilimlari_11124.html

Çevrimiçi bankacılıkta kullanılan erişim bilgileri, kredi kartı numaraları, e-postalardaki kişisel bilgiler: Özel casus programları bu bilgile sahip olmak için ellerinden geleni yaparlar. Anti-Spyware ise bu veri hırsızlığını engellemek ister. Fakat birçok program bu testte başarısız oluyor.

Kişisel bilgiler üzerinden ticaret yapmak son derece kârlı. Siber suçlular doluca bir banka hesabına ilişkin hesap bilgileri için 1500 Euro'ya kadar para talep edebiliyor. Buna karşın doğrulanmamış kredi kartı numaraları ve e-posta adresleri düşük-mal niteliğinde ve ekonomik paketlerle beraber satılıyor. Suçlular bu çok değerli kişisel bilgileri kendi geliştirdikleri casus programlarla, yani Spyware'ler ile elde ediyorlar.

Hesap ve kredi kartı bilgilerinizin internette açık arttırmaya sunulmaması için bir anti-spyware programı kullanmalısınız. En azından üreticiler bunu tavsiye ediyor. Fakat CHIP Online testi sadece tek bir ticari programın koruma vaadini yerine getirebildiğini gösteriyor; ücretsiz alternatifler de sadece bazı koşullara bağlı olarak tavsiye edilebilir.

Tüm konu: Test: Anti-spyware yazılımları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kullandığınız belli bir anti-spyware var mı?

Fattur
25-02-2009, 20:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Ad-Aware, AD-Watch Live anniversary edition.
AVG,Win Defender.
yeterli herhalde Kahkaha
Güvenlik duvarıda var da onu saymak gerekmio Kahkaha

Son Düzenleme: Fattur ~ 25 Şubat 2009 20:36
onlineTR
25-02-2009, 20:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,947 mesaj

SPYWARE programım yokk çokk istıyorumm olmasını :)

gelefsane
25-02-2009, 22:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
353 mesaj

madem casus yazılım tanıma testi yapıyosunuz neden norton gibi bir antivirüs programının reklamını yapıyorsunuz.adaware;search and destroy;spybot malwares v.b. casus yazılım programlarını eşleştirmeniz gerekir.işin içine antivirüs programını karıştıracaksanız o zaman nerde kaspersky bitdefender nod32 hani nerde avg?açıkçası chipin ilk defa bu makalesine şüpheyle bakıyorum...

Hayalet 26
25-02-2009, 22:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Spyware testinde bir antivirüs programı(hem de norton gibi zayıf denilebilecek bir program)birinci çıkıyorsa(sonuçlarda diğerleri nal toplamış görünüyor)benim gözümde geçersiz bir test dir.Beğenmedim

piRe_
25-02-2009, 22:55   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Tavşanla kaplumbağaları yarıştırmışlar. Kahkaha

Son Düzenleme: piRe_ ~ 25 Şubat 2009 22:55
Polat Alemdar
26-02-2009, 00:12   |  #7  
Üye
57 mesaj

Kimseyi savunmak yada suçlamak için yazmıyorum baştan söyliim.

Ben norton kullanıyorum daha önce de biçok prog kullandım. yeni nortonların eskilerle alakası olmadını söyliim önce. Yani önyargılı yaklaşmayın herşeye.

Norton casus temizleyebiliyosa bu testte bulunması bence garip diil. burda norton testi yapılmamış sadece spyları nası temizlediğine bakılmış. gayet normal yani.

daha çok prog olsaymış testte daha yi olurmuş ama chip bu kadarını test etmiş. bize de diyo ki bu proglar arasında casusşarı en iyisi norton temizler. diğer yazılımlar testte olmaması omların kötü olduğu anlamına gelmez.

Blackinred
26-02-2009, 01:13   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
356 mesaj

Spyware Doctor 6 yı kullanıyorum ve bu konuda en başarılı olduğunu düşünüyorum. Yalnız burada sd 6 yı test ederken (söylemek garip olacak ama) heralde orjinal kullanımdaki database ine göre yapmışsınızdır yani (an itibariyle) 1 milyon 181 bin zararlıyı tanıyan haliyle. Ve chip ile (sık sık övdüğü) norton arasındaki duygusallaştığnı düşündğüm ilişki de enteresan geldi bana.

Yunus Kiper
21-08-2009, 16:46   |  #9  
Yunus Kiper avatarı
Yıllanmış Üye
321 mesaj

Anti-Spyware konusunda Spyware Doctor'un üzerine tanımam!