TEST: IE8 Daha hızlı ve daha iyi mi?

CHIP Online
21-03-2009, 00:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

En sonunda çıktı: CHIP Online Microsoft'un yeni tarayıcısı IE8'i mercek altına aldı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/TEST ... a-iyi-mi_11629.html

Resimlerle: TEST: Microsoft Internet Explorer 8.0 Final

Microsoft, Firefox'a saldırıyor: Yedinci sürümünden yaklaşık iki buçuk sene sonra Internet Explorer 8'in tarayıcı-tahtını tekrar geri alması bekleniyor. CHIP Online, IE8'in Firefox için ne kadar tehlikeli olduğunu test etti.

Nihayet Microsoft da en iyi web tarayıcısı savaşına katılıyor. Microsoft-tarayıcılarının Temmuz 2007'de sahip olduğu yüzde 80'lik pazar payının Şubat 2009'da yüzde 67,5'e düşüşünü yeni Internet Explorer 8'in durdurması bekleniyor. (Sayılar: Net Applications).

Bunun için geliştiriciler web tarayıcısına birçok yeni konfor ve güvenlik özellikleri ekledi; üstüne üstlük tarayıcının performansından büyük beklentileri de var. CHIP Online, yazılımın rakipleriyle aşık atıp atamayacağını test etti.

Internet Explorer 8 ve rakipleriyle yapılan testlerin detaylı diyagramlarını resim galerimizde görebilirsiniz.

Download:
IE 8 Türkçe (Windows XP)
IE 8 Türkçe (Windows Vista, 32-bit)

Tüm konu: TEST: IE8 Daha hızlı ve daha iyi mi?

İzleyin: IE8: Tarayıcı performans testi

Resimlerle: TEST: Microsoft Internet Explorer 8.0 Final

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Internet Explorer 8 hakkındaki genel düşüncelerinizi bizimle paylaşın...

Kapalı Hesap (53751)
21-03-2009, 12:52   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Kullanmasam da Internet Explorer'ı severim bu sürümüyle ilgili de test olsun yorum olsun olumsuz bir sonuçla karşılaşmadım kullanmadığım halde bile Microsoft'un iyi bir şeyler yaptığını hissedebiliyorum yani gerisini siz düşünün:))

Kapalı Hesap (79876)
21-03-2009, 17:58   |  #3  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Tarayıcı savaşını ie kazanbilirdi. Firefoxdan önce bu sekmeli tarayıcı olayı konuşuluyordu. ie sanki o dönemde uyuyordu. Yeni bir sürümle bunu ekleyebilirdi. Firefok sekmeli tarayıcı çıkarınca geçmiş olsun pazarın iyi bir bölümünü aldı. Geç de olsa microsoft uyandı. ie7 yi çıkardı.
Böyle oldu daha iyi oldu kanımca. Şimdi durumlar birazda olsa eşit ama hala os avantajını kullanıyor microsoft.

edit : ie8 kurdum gayet hızlıymış tarayıcının açılma hızı chrome den iyi.Beğendim

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 21 Mart 2009 18:12
beepha
21-03-2009, 20:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
156 mesaj

superposta.com ile uyumsuz - firefox olmasa elektronik postalarıma ulaşmam imkansız

bybarut
22-03-2009, 11:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
938 mesaj

kullanım ve hız olarak güvenlik olarak kendini yenilemiş,yalnız benden midir anlayamadığım bir konu "hızlıal.com"da bazı sayfaları açmakta zorluk yaşadım resimler v.s.ie6 ve m.firefox normal açtı.
Sizce?....

Yardımsever_TR
23-03-2009, 17:27   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

IE8'i sevdim.Hızı,performansı ve kolay erişilebilirliği ile bence bir numara.IE7 ve eski sürümlerinden daha iyi Firefox hakkında birşey söyleyemiyorum bence bu sefer IE8 yapacağını yaptı ve şimdi öne geçmeyi başardı.
Not:IE8'in Beta sürümlerini teker teker inceledim ve Beta numarası ilerledikçe herşeyin daha iyi olduğunu anladım.
Not:IE8'i genellikle çok kasan sitelere girdirdim ama IE8 bunun altından kolayca kurtuldu.

Fattur
24-03-2009, 19:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Görsel arama: Daha güzel arayın
Yeni arama çubuğu daha şimdiden birçok önemli hizmet ile işbirliği yapıyor ve tek bir fare tıklamasıyla Live Search, Google, Wikipedia veya Ebay sonuçları arasında geçiş yapıyor. Ek olarak sonuç listesi sadece metni değil, ön tanımlı resimleri de gösteriyor, arama geçmişine veya o an gezilen web sitesine göz atıyor. Uyumluluk görünümü, Microsoft tarafından hazırlanmış bir liste aracılığıyla eski Internet Explorer sürümleriyle uyumlu web sitelerinin IE8'de de doğrudan hatasız görüntülenmesini sağlıyor

IE8 Hızlandırıcısı: Bir tıklama ile Hepsiburada.com fiyatlarını öğrenin.

Ya benim ie de bir problem var yada chip başka birşey aypmış ie ye.ben bu 2sini bulamadım.Hepsiburada da Hızlandrıcı güzel olurdu.Ayrıca Resim aramayı daha çözemedim..

Fattur
24-03-2009, 19:31   |  #8  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Tartışıyoruz: Internet Explorer 8 hakkındaki genel düşüncelerinizi bizimle paylaşın...

Soruya gelince.Çok güzel olmuş Opera dan hızlı mı ne. Kahkaha
Ayrıca Çok fonkisyel ama tek eksiği operadaki gibi sessions birde 2 tane indirme yöneticisi olabilir.1.si toplu indirme için 2.si normal bildiğimiz yönetici....

Fattur
24-03-2009, 19:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Neyse hepsi buradayı buldum Kahkaha

Tırtıl
24-03-2009, 19:52   |  #10  
Denetmen
1,579 mesaj
Alıntı: Fattur  

Soruya gelince.Çok güzel olmuş Opera dan hızlı mı ne. Kahkaha
Ayrıca Çok fonkisyel ama tek eksiği operadaki gibi sessions birde 2 tane indirme yöneticisi olabilir.1.si toplu indirme için 2.si normal bildiğimiz yönetici....

Sessionlar var, yeni tab'de açtığında gösteriyo. Bir de indirme yöneticisi diyorsun da, diğerleri yapınca iyi de, microsoft yapınca şu getright flashget, download manager felan "tekelcilikle" suçlarlar valla...