The Elder Scroll Skyrim Oynayip soracaklarıolanlar

ByNwo
20-03-2013, 19:42   |  #1  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
320 mesaj

Öncelikle Merhaba.Skyrim anlatmama gerek olmadan çok süper bir oyun tabi the witcher 2 ve crysıs 3 le karşılaştırılamasada.Oyun zaten bitmiyor hocam.Ana görevleri bitirsenizde yan görevler bitmiyor.Ve adeta orta çağlarda hissediyosun kendini.Sanki sen orda oynuyomuşşun gibi.Bu oyunu oynayanlar ve oynamaya devam edenler aklına takılan bir şey olursa cevaplarım ben hale devam ediyorum 21 levelim Ana görevler bitti yan görevlerde bitmesede yaptık baya ;) Küçük ipuçları puzzle ipuçları vs.

Rehberlerdeki gibi herseyi anlatmıyacağım sorun cevaplıyalım misali ;)

ThekT0niC
20-03-2013, 19:54   |  #2  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

Hocam sen çok sevmişsin bu oyunu,her konuda bi Skyrim tavsiyesi Kahkaha

XTFC
20-03-2013, 20:43   |  #3  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
535 mesaj

Oyuna çok uzak biriyim oynamaya niyetledim sormak istediği oyunun amacı nedir senaryosu konusu ?

ByNwo
20-03-2013, 21:21   |  #4  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Ekox hocam anlatılmaz yaşanır oyunlardan biri eğer RPG Tarzı oyunları seviyosan tamamdır.Metin2 gibi aslında ama metin2 kötü bir örnek yanında ezik kalır.Bir ejderha tanrısısın ve ortaçağda yaşıyosun öyle kafana göre birine vurursan   sana saldırıp öldürüyolar tek kişi saldirmiyor orda kim gördüyse ve hangi krallıktaysan herkes ve bu yayılıyoda ilk başta tam kellen gidecekken bir ejderha o köyü yağmalıyor ilerde Dragonborn yani Ejderha Tanrısı olduğunu öğreniyosun İngilizcen varsa dediğim gibi oyun süper hiç yoksa bile kelimeleri cevir bişeyler yap geliştirir olmayan İngilizceyi. Saldırdıgında kafana göre birine silahını geri koyup beklersen ya para ödüyon ya tutsak oluyosun t ye basarak zamani ilerletebilirsin ama güvenleri düşecektir.Evlenme bile var.Evlerin var bi dükkan  açma eksik barlar var orta çağ barları tabiki :) Demirci vs Sen şimdiden indirmeye başla kafana bir şey takılırsa gel anlatmakla bitmez.ThekTonic Katılıyorum yorumuna :)

ByNwo
20-03-2013, 21:24   |  #5  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Ekox hocam anlatılmaz yaşanır oyunlardan biri eğer RPG Tarzı oyunları seviyosan tamamdır.Metin2 gibi aslında ama metin2 kötü bir örnek yanında ezik kalır.Bir ejderha tanrısısın ve ortaçağda yaşıyosun öyle kafana göre birine vurursan   sana saldırıp öldürüyolar tek kişi saldirmiyor orda kim gördüyse ve hangi krallıktaysan herkes ve bu yayılıyoda ilk başta tam kellen gidecekken bir ejderha o köyü yağmalıyor ilerde Dragonborn yani Ejderha Tanrısı olduğunu öğreniyosun İngilizcen varsa dediğim gibi oyun süper hiç yoksa bile kelimeleri cevir bişeyler yap geliştirir olmayan İngilizceyi. Saldırdıgında kafana göre birine silahını geri koyup beklersen ya para ödüyon ya tutsak oluyosun t ye basarak zamani ilerletebilirsin ama güvenleri düşecektir.Evlenme bile var.Evlerin var bi dükkan  açma eksik barlar var orta çağ barları tabiki :) Demirci vs Sen şimdiden indirmeye başla kafana bir şey takılırsa gel anlatmakla bitmez.ThekTonic Katılıyorum yorumuna :)Amaç hayatta kalma tarzı gibi bir şeyden dahada farklı oyun zevkine kalmış bir şey aslında herkes sever ama oyun zevkin yatkınsa hiç bırakmazsın.Krallıklar var krallar tabiki vezirler uşaklar gardiyanlar var etrafta... Neler neler...

ByNwo
20-03-2013, 21:27   |  #6  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Ekox hocam anlatılmaz yaşanır oyunlardan biri eğer RPG Tarzı oyunları seviyosan tamamdır.Metin2 gibi aslında ama metin2 kötü bir örnek yanında ezik kalır.Bir ejderha tanrısısın ve ortaçağda yaşıyosun öyle kafana göre birine vurursan   sana saldırıp öldürüyolar tek kişi saldirmiyor orda kim gördüyse ve hangi krallıktaysan herkes ve bu yayılıyoda ilk başta tam kellen gidecekken bir ejderha o köyü yağmalıyor ilerde Dragonborn yani Ejderha Tanrısı olduğunu öğreniyosun İngilizcen varsa dediğim gibi oyun süper hiç yoksa bile kelimeleri cevir bişeyler yap geliştirir olmayan İngilizceyi. Saldırdıgında kafana göre birine silahını geri koyup beklersen ya para ödüyon ya tutsak oluyosun t ye basarak zamani ilerletebilirsin ama güvenleri düşecektir.Evlenme bile var.Evlerin var bi dükkan  açma eksik barlar var orta çağ barları tabiki :) Demirci vs Sen şimdiden indirmeye başla kafana bir şey takılırsa gel anlatmakla bitmez.ThekTonic Katılıyorum yorumuna :) Amaçmı hayatta kalmadan daha farklı Oyun zevkinlede ilgili herkes sever ama oyun zevki yatkın olan hiç bırakmaz.Oyun arşivinde hep durur.Krallıklar var köyler gardiyanlar madenler tabiki öyle saçma değil öncelikle bi sistem özelliklerini belirtirmisin 1 GB 256 Bit dx 10.1 Ekran kartıyla bile mapte gezinirken kasmalar oluyor ama büyütülcek bir şey değil öyle donup kalmıyor fazlada belli olmuyor highte oynadığımdan sanırım ama lowdada ultradada ayni kasmalar çoğu kişide oluyomuş ama dediğim gibi oyundan soğuma fazla büyütülcek bir şey değil.Sen indirmeye başla hocam kaynak bilmiyosan bi mesaj at ilgilenirim.

ByNwo
20-03-2013, 21:30   |  #7  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Ekox hocam anlatılmaz yaşanır oyunlardan biri eğer RPG Tarzı oyunları seviyosan tamamdır.Metin2 gibi aslında ama metin2 kötü bir örnek yanında ezik kalır.Bir ejderha tanrısısın ve ortaçağda yaşıyosun öyle kafana göre birine vurursan   sana saldırıp öldürüyolar tek kişi saldirmiyor orda kim gördüyse ve hangi krallıktaysan herkes ve bu yayılıyoda ilk başta tam kellen gidecekken bir ejderha o köyü yağmalıyor ilerde Dragonborn yani Ejderha Tanrısı olduğunu öğreniyosun İngilizcen varsa dediğim gibi oyun süper hiç yoksa bile kelimeleri cevir bişeyler yap geliştirir olmayan İngilizceyi. Saldırdıgında kafana göre birine silahını geri koyup beklersen ya para ödüyon ya tutsak oluyosun t ye basarak zamani ilerletebilirsin ama güvenleri düşecektir.Evlenme bile var.Evlerin var bi dükkan  açma eksik barlar var orta çağ barları tabiki :) Demirci vs Sen şimdiden indirmeye başla kafana bir şey takılırsa gel anlatmakla bitmez.ThekTonic Katılıyorum yorumuna :) AlkışPişman olmazsın içinde birazcık oyun sevgisi varsa herkese öneririm bilmeyen.

ByNwo
20-03-2013, 21:35   |  #8  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Hesaptan çıkıyorum yazdıklarımı görüyorum.Hesaba giriyorum göremiyorum hesap kafayi yedi. :D Neyse Kusura bakmayın okadar yazdıgım için gitmedi sandım kopyaladım bi bölümden sonra hep tekrarladım.

AndcrewTR
20-03-2013, 22:38   |  #9  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Oyunun en sonunu anlamadım ben şimdi oynasam anlarım belki de geçen sene ingilizcem iyi değildi. Bir yere gittik yukarıda 2 tane ejderha vardı bir girdaba girdik yeni bir dünyaya girdik orda diğer adamları gördük Hakon One Eye falan. Sonra Alduin oraya geldi ve öldürdük. Tam anlamadım açıklar mısın bana orası nereydi? İlk başta bir asker gördük konuştuk sonra ejderha onu kapıp götürdü Kahkaha. Son bölümü hiç anlamadım.

XTFC
21-03-2013, 00:19   |  #10  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
535 mesaj
Alıntı: emre66radar  
Ekox hocam anlatılmaz yaşanır oyunlardan biri eğer RPG Tarzı oyunları seviyosan tamamdır.Metin2 gibi aslında ama metin2 kötü bir örnek yanında ezik kalır.Bir ejderha tanrısısın ve ortaçağda yaşıyosun öyle kafana göre birine vurursan   sana saldırıp öldürüyolar tek kişi saldirmiyor orda kim gördüyse ve hangi krallıktaysan herkes ve bu yayılıyoda ilk başta tam kellen gidecekken bir ejderha o köyü yağmalıyor ilerde Dragonborn yani Ejderha Tanrısı olduğunu öğreniyosun İngilizcen varsa dediğim gibi oyun süper hiç yoksa bile kelimeleri cevir bişeyler yap geliştirir olmayan İngilizceyi. Saldırdıgında kafana göre birine silahını geri koyup beklersen ya para ödüyon ya tutsak oluyosun t ye basarak zamani ilerletebilirsin ama güvenleri düşecektir.Evlenme bile var.Evlerin var bi dükkan  açma eksik barlar var orta çağ barları tabiki :) Demirci vs Sen şimdiden indirmeye başla kafana bir şey takılırsa gel anlatmakla bitmez.ThekTonic Katılıyorum yorumuna :)

tekrar tekrar yazmışsın sorun değil hocam tşkrler bende niyetlendim başlayacağım zaten ingilizcede öğrenmek istiyordum bir neden daha çıkar.Şu oyunlarda artık bu ülkeye türkçe gelsin yada hiç getirmesinler torrent indirir yine oynarız  :D

ByNwo
21-03-2013, 15:14   |  #11  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj
Alıntı: AndcrewTR  
Oyunun en sonunu anlamadım ben şimdi oynasam anlarım belki de geçen sene ingilizcem iyi değildi. Bir yere gittik yukarıda 2 tane ejderha vardı bir girdaba girdik yeni bir dünyaya girdik orda diğer adamları gördük Hakon One Eye falan. Sonra Alduin oraya geldi ve öldürdük. Tam anlamadım açıklar mısın bana orası nereydi? İlk başta bir asker gördük konuştuk sonra ejderha onu kapıp götürdü Kahkaha. Son bölümü hiç anlamadım.

Hocam Alduin Boyut değiştiremiyor değiştirebilse Normal dünyayı yok edecek ejderha.Bizde shoutda bir skill vardı paartunahx ejderhasının yanına gelen bir ejderhada onu kullanıyoduk hatırlarsan kullanmadanda geçersin ama o skili kullanmanı söylüyordu.Alduinede o skili çaktığımızda yani shoutu yere geliyor bir süre uçamıyor büyüyü kırana kadar sonra tekrar tekrar öyle öldürüyoruz ve güneş doğuyor o bölgede sonra paartunahx Kısacası Baba Ejderhanın orda en güçlü özel ejderhalar sana teşekkür ediyor.Anlamadığın bir yer varsa tekrar anlatayım oyundada gördüğün gibi iyi ejderhalarda var kötü ejderhalarda.Sen DragonBornsun Ejderha Tanrısı.Zaten en başta kurtarılmanın sebebide o ejderha oraya kafasına göre gelmedi hocam :)

ThekT0niC
21-03-2013, 15:28   |  #12  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
1,194 mesaj

Beyler-bayanlar,ben daha dün ne yediğimi hatırlamıyorum,vay be Kahkaha

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 21 Mart 2013 15:28
ByNwo
21-03-2013, 15:51   |  #13  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

İyi

AndcrewTR
21-03-2013, 17:20   |  #14  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
1,268 mesaj

Peki Paartunax'ı neden öldürüyoruz?

ByNwo
21-03-2013, 17:57   |  #15  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Hocam 1 Ejderha vardı o girdiğin boyutta ve ejderha onu kapıp götürmedi yoksa sen alduini çok geç veya hiç öldüremedinmi ?

ThekT0niC
21-03-2013, 18:11   |  #16  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
1,194 mesaj

Skyrim oyununu biraz oynadım sonra bağımlılık yaptığı için bıraktım,baya asosyallik yapıyor.Hikaye çok olduğu için 1-2 saat yetmiyor.Ama karar verdim,yazın bitirecem.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 21 Mart 2013 18:11
xFaNGoRNx
21-03-2013, 18:54   |  #17  
xFaNGoRNx avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

skyrim i oynayalı çok oldu ama gerçekten başarılı bir yapım.şaheser niteliğinde...

ByNwo
21-03-2013, 19:38   |  #18  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Evet katılıyorum kesinlikle saheşer.The witcher 2 de iyi ama Skyrim bi başka.Baba ejderha Paartunax mıydı her neyse Kahkaha Onu öldürmüyoruz alduini öldürdükten sonra geri döndüğümüzde onun mekanda oluyoz dağda yani o kadim din adamlarının olduğu yerin üstünde biliyosundur zaten.Orda etrafında ejderhalar uccak teşekkür etcekler aferin falan diyecekler yüksek sesle sonra uçacaklar hepsi Kafayı tırlatıyorlar :D Sonrada normal köye geri dön ve yan görevlerle ilgilen bi eş bul paran varsa eşine para ver yoksa eşinden al yemekte aliyosun yapıyor sana.

AndcrewTR
21-03-2013, 19:42   |  #19  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
1,268 mesaj
Evet katılıyorum kesinlikle saheşer.The witcher 2 de iyi ama Skyrim bi başka.Baba ejderha Paartunax mıydı her neyse Kahkaha Onu öldürmüyoruz alduini öldürdükten sonra geri döndüğümüzde onun mekanda oluyoz dağda yani o kadim din adamlarının olduğu yerin üstünde biliyosundur zaten.Orda etrafında ejderhalar uccak teşekkür etcekler aferin falan diyecekler yüksek sesle sonra uçacaklar hepsi Kafayı tırlatıyorlar :D Sonrada normal köye geri dön ve yan görevlerle ilgilen bi eş bul paran varsa eşine para ver yoksa eşinden al yemekte aliyosun yapıyor sana.

Delphine'den "Kill Paartunax" görevi almıştık ben de üzülerek öldürmüştüm onu Ağlıyor
Evlenme işini deneyeceğim Beğendim

ByNwo
21-03-2013, 19:43   |  #20  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Yazın bitirirsin ana senaryo okadar uzun deil aslında.Ama yan görevleri bitirmek 250 gün sürüyor günde 3 saat oynasan.Bitirenlerin yorumları böyle.Ama tamda bitmiyor hep farklı görevler geliyor hayat hikayesi gibi bişey.Görev bitse bile hepsi mutlak bir görev çıkıyor.Aslında süper bir sistem.The witcher 2 veya oblivion oynamak niyetindeyim.

ByNwo
21-03-2013, 19:44   |  #21  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Oblivion çıktığı yıl 5 milyondan fazla ödül kazandı Skyrimin bir önceki oyunu bile ödül kazanmışken sonraki oyunu nasıl kötü olsunki Onay

ByNwo
21-03-2013, 19:52   |  #22  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Evet bende hatırladım öyle bişey ama ben almadım galiba yan görev olarak aldın.Aslında öldürmemen daha iyi zararı yok zaten delphineye sinirlendim şimdi :D Dedim bundan iyi karı olur sonra ysoldayla evlendim delphine olmadıda evlenmeyle ilgili sorunun olursa söylemen yeterli kolay deil bende bug veya ses dosyası yok sanmıştım hile bile denedim evlenmek için ama hile işe yaramadı normal yollar halletti. :)

ThekT0niC
21-03-2013, 19:56   |  #23  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
1,194 mesaj

Evlenince normal karı koca hayatı oluyor mu peki ?

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 21 Mart 2013 19:57
ByNwo
21-03-2013, 20:00   |  #24  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Ben Npcyle evlendim ysolda çiçek sattığı için günde 150 gold falan veriyor ama ben ona 500 gold veriyorum ara ara kromuyum karım çalısıcak ben oturucam :D Çocuk işi yok ama yatabiliyosun bir bonus kazanıyosun birlikte yatınca ayrıca ysoldanında evide var eğer evin yoksa onun evinde kalabilirsin evin varsa üzerine tıklayıp ilk seçenekte my home hangi evin mesela whiterundaki breezehome yse onu seçiyosun my home falan yazıyor :) Oraya geliyor ozaman Npcyle evlen para al verme para galiba para verince işte çalışmanı istemiyorum ben para veririm gibi bir şey oluyo tam çözemedim evleneli çok olmadı :)

ThekT0niC
21-03-2013, 20:03   |  #25  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Ben Npcyle evlendim ysolda çiçek sattığı için günde 150 gold falan veriyor ama ben ona 500 gold veriyorum ara ara kromuyum karım çalısıcak ben oturucam :D Çocuk işi yok ama yatabiliyosun bir bonus kazanıyosun birlikte yatınca ayrıca ysoldanında evide var eğer evin yoksa onun evinde kalabilirsin evin varsa üzerine tıklayıp ilk seçenekte my home hangi evin mesela whiterundaki breezehome yse onu seçiyosun my home falan yazıyor :) Oraya geliyor ozaman Npcyle evlen para al verme para galiba para verince işte çalışmanı istemiyorum ben para veririm gibi bir şey oluyo tam çözemedim evleneli çok olmadı :)
 Npc ile sana mutluluklar dilerim,en az 3 çocuk bekleriz Kahkaha

Bu arada,şaka bi yana,gtasanandreasta arabada felan hoş vakitler geçirebiliyordun,yeni oyunlarda galiba öyle olacak,gerçekçilik.