the elder scrolls v skyrim ''KIYAMET'' teorisi

okankaan38
18-06-2013, 06:05   |  #1  
okankaan38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
333 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2011

arkadaslar ilk gördüğümde dikkatimi çekti oyunda bir pentagon oluşturuyomuşusuz değişik şeyler olyormus :) :) buyrun ;

Skyrim'in ne kadar büyük bir dünyası olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat Elder Scrolls serisinin bu son oyunu sadece haritası açısından büyük değil, bu oyun aynı zamanda kendi tarihi, hikayesi hatta kıyametini bile düşünmüş.

Şimdi anlatacaklarımız sadece bir teoriden ibaret ancak oldukça ilginç bir teori. Game Informer sitesindeki bir habere göre herşey Reddit kullanıcılarından bir tanesinin aşağıda gördüğünüz resimdeki nesneyi bulmasından sonra başlamış. Kavanazoun içinde bazı böcek çeşitlerinin olduğu bu nesnelerin altında rune'lar yazıyor. Bu dostumuzda yememiş içmemiş bu runer'ların tercümesini yapmış ve ortaya kıyamet günü teorisi çıkmış.

Teoriye göre oyundaki beş büyük şehir Morthal, Whiterun, Winterhold, Dawnstar, ve Windhelm çizgilerle birleştirildiğinde pentagon şeklini alıyor. Bunun yanında üç ejderha noktası ve Mzinchaleft ile Tower Stone'u da birleştirince büyük pentagonun içinde küçük bir pentagon daha çıkıyor. Çemberin içindeki orta bölgede Talos shrine'ı bulunuyor. Bu shiren'ın etrafında ise belli bir düzeneğe göre dizilmiş taşlar bulunuyor. Bu taşların da Weynon stones (Oblivion'da Martin'in bulunduğu Weynon Priory gibi) olduğu söyleniyor.

Şimdi teori şu; eğer bu bulduğunuz kavanozdaki böcekleri ilgili şehirlere yerleştirip bu şehrilerde tam anlamıyla katliam yaparsanız ve ardından iç pentagondaki ejderha bölgelerindeki ejderhaları öldürüp merkezdeki tower stone'u aktif ettiğiniz zaman "Vaadedilmiş Günleri" beklemeye başlıyorsunuz. 

Peki nedir bu Vaadedilmiş Günler? Teori bu noktada bizi Thalmor'lara götürüyor. Teoride analtılanlara göre Thalmor'lar bu dünyadaki "insan" ve "ölümlü" kavramlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyorlar. Bunu yapmak için ise 3 adımları var:

1- Talos'un kadimliğini ortadan kadlrımak, çünkü onun varlığı Toplanma Çarkı'nı güçlendiriyor, bu da ruhların bu düzleme bağlanmasına sebep oluyor.

2- "İnsan" kavramını ortadan kaldırmalıyız. Sadece dünyadan değil aynı zamanda "Olasılıklar Düzlemi"nden de silmeliyiz ki böylece "insan" fikri sonsuza dek unutlsun ve bir daha hatırlanmasın.

3- Talos ve Talos'un oğulları ortadan kalktıktan sonra ejderhaları bağlarından koparmak bize düşecek. Ölümlülerin dünyası sona erecek. Ejderhalar çizgisel zaman durgunluğundan kurtulabilecek ve tekrardan özgürce dolaşabilecekler, Aether'de sınırlamalar, bedeller olmadan gezebilecekler ve zamanı eskiden dolaştığımız sayısız yollara dökebilecekler, böylece biz de parçalanamaz ruhların bütünlüğünü kazancağız.

İşte teori bundan ibaret. Kısacası bu Thalmor'un "ölümsüzler dünyasına" erişmek için yapmaya çalıştığı bir rituel ancak elbette diğer bütün ırklar için kıyamet günü niteliğinde. Hatta söylentiye göre Skyrim kralını öldüren Ulfric Stormcloak'da bir Thalmor ajanı.


(Alıntı)         

arkadaslar baska bir form sitesinde gördüm chip ailesi ile paylasmak istedim :) Bu oyun Bir Harika :) oynayan bilir zaten

okankaan38 bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
uSSTA123
18-06-2013, 09:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
165 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2013

Ben de bu oyunun oynuyorum.49 lvl oldum.Ama artık oyunu pek oynamıyorum.Sadece geceleri zevk için evlere girip hırsızlık yapıyorum.

Ama bu oyun çok güzel yha

zeuscan
19-06-2013, 10:59   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
16 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2013

Bu oyuna başlayan piyasadaki çoğu oyunun aslında ne kadar kalitesiz olduğunun farkına varır zaten bu değişik paylaşım için teşekkürler :)

okankaan38
20-06-2013, 17:18   |  #4  
okankaan38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
333 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2011

RPG-FPS herkezin zevki farklı kardesim ben bir orta çağ manyağı olarak hiç bir oyuna değişmem :)

ThekT0niC
20-06-2013, 17:37   |  #5  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2012

Evet güzel oyun,lakin bence biraz abartılıyor.

okankaan38
22-06-2013, 03:11   |  #6  
okankaan38 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
333 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2011

Güzel şeyler Abartılmayı hakederler :)