Tilkiciler PC başına: Firefox 3.0.10 hazır

Tırtıl
28-04-2009, 14:49   |  #26  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 1
1,579 mesaj
mk1
hatta sistemden kaldıramıyorsun
Kusura bakma ama bu daha çok kullanıcı beceriksizliği... http://support.microsoft.com/kb/927177 daha ne yapsın adam.

mk1
28-04-2009, 15:10   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
481 mesaj
Tırtıl
Kusura bakma ama bu daha çok kullanıcı beceriksizliği... http://support.microsoft.com/kb/927177 daha ne yapsın adam.
ie6 geri yüklenir diyorUykulu

Banned
28-04-2009, 15:16   |  #28  
Banlandı
35 mesaj
Tırtıl
ona bakarsan sistemden kaldıramayacağın şey yok ama kaldırırken sistemi sakat bırakan birşey kusura kalmayın ama kalkıyor satılmaz..ayrıca açık kaynağın ne yararı var diyen zavallılara da artık bu saatten sonra ne desem boş kalacak gibi iyisi mi değerli vaktimi harcamayayım...

Tırtıl
28-04-2009, 15:20   |  #29  
Denetmen
1,579 mesaj
RunTime_
Ayrıca açık kaynağın ne yararı var diyen zavallılara da artık bu saatten sonra ne desem boş kalacak gibi iyisi mi değerli vaktimi harcamayayım...
Açık kaynağın yararı çok, ama senin gibi son kullanıcılar için hiç bir anlamı da yok. Bir şeyi savunuyorsan, kendine ne faydası olup olmadığını düşünerek savun. Yoksa kuru fanatizmle en fazla maç izlersin.

runoades
28-04-2009, 15:24   |  #30  
Yıllanmış Üye
160 mesaj
Tırtıl
Görende Firefox'un kodlarını incelledin, ellerinle derledin sanır ha.
İsterse bunu yapabilir. Çünkü Firefox açık kaynak. Gizlisi saklısı yok ama IE'nin kodları kapalı.

Açık kaynak ve Linux'un ne olduğunu bilmeyenlerin yorumları bana çok komik geliyor. Önce açık kaynak ne anlama geliyor onu öğrenin. Sonra yorum yapın.

Umarim Chip yetkilileri bunla ilgili bir konu hazırlarda ampul gibi aydınlanırsınız.

Saygılar.

Son Düzenleme: runoades ~ 28 Nisan 2009 15:25
Tırtıl
28-04-2009, 15:30   |  #31  
Denetmen
1,579 mesaj
runoades
İsterse bunu yapabilir. Çünkü Firefox açık kaynak. Gizlisi saklısı yok ama IE'nin kodları kapalı.

Açık kaynak ve Linux'un ne olduğunu bilmeyenlerin yorumları bana çok komik geliyor. Önce açık kaynak ne anlama geliyor onu öğrenin. Sonra yorum yapın.

Üniversite bünyesinde bir yazılım geliştirici olarak söylediklerim acı geldiyse baştan alayım: Bir yazılımın açık kaynak olup olmaması, geliştirici değilse, kimse için hiç bir şey ifade etmiyor. Gerçekler acıdır malesef. Yani son kullanıcının "açık kaynak" edebiyatı geyikten başka bir şey değil. Ayrıca MPL ve GPL birbirinden farklı şeylerdir. Açık kaynak demek özgür demek değildir.

Son Düzenleme: Tırtıl ~ 28 Nisan 2009 15:35
Turkish Developer
28-04-2009, 16:35   |  #32  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj
runoades

Umarim Chip yetkilileri bunla ilgili bir konu hazırlarda ampul gibi aydınlanırsınız.

Saygılar.

Açık Kaynak ve Linux un Terminolojisi Hakkında Çok Fazla Detaya İhtiyaç Duyuyorsanız, Uzun Uzun Bu Bağlamda Konu Açmak Zor Değil.

Bu Konuda ve Kıyaslamalarda Olanlar Zaten Açık Kaynak Kodu ile İlgili Değerlendirmeler Yapabilir, Burada Yazanların de İyi veya Kötü Olarak Bahsini Ettiklerini Hakkında Bilgiye Sahiptirler. Linux Konusa Nerden Geldik Onuda Anlamadım ya Neyse.

Eğer Konu Dönüp Dolaşıp Windows ve Linux Yönüne Kayıp Gidecekse, Yorum Yok. Linux u Hiç Kullanmamış,Windows tan Vazgeçemeyen Kullanıcılar,Windows Ürünlerinin Fiyatlarına İtham Edip, Linuxu Örnek Göstermeleri Çok Enteresan. Mahal Olarak'ta Paranoyadan Öteye Gitmiyor. Yazılanları Dikkate Okuyanlar zaten Bu Tür Kullanıcıların rahatsızlıklarını Tahmin Ediyorlar....  ''Açık Kaynak'' Açık Kaynak  Kodunun Getirdiği Kolaylıklar, Beraberinde Gelen (Kullanıcı Kitlesine Göre Değişen) Yarar ve Zararlar Üzerinde Stabil ve Kalıplaşmış Bir Örnekleme Verilmez.

Günümüzde Hiç Bir Şey %-% Güvenli Değildir.

Niçin Kendi Gözümüzdeği Merteği Görmeyizde, Karşı Tarafın Gözündeki Kiri Görürüz ? Gerçekten Düşündürücü.
Size Hitaben Sorulan Soru Değil , Genel Olarak Vurgu Yapmak İstedim Sadece.

AtoX
28-04-2009, 18:26   |  #33  
AtoX avatarı
Yıllanmış Üye
517 mesaj

Windows Live için İE, Youtube için FireFox ,geri kalan herşey için Opera. Herkes nasıl beğeniyorsa öyle tarayıcı kullansın.

Bir RunTime_ demiş "opera kullanan kişilerde bir tür hastalık olduğunu zaten biliyoruz çünkü bu kişiler sürekli firefox'a saldırmadan edemmezler bunda hangi ezikliğin payı olduğunu bilmesem de" diye, demek ki benim bağışıklığım varmış ayrıca en sevdiğim iki taryıcıdan biridir.

Nicoll
28-04-2009, 21:43   |  #34  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Hazır burda konunun uzmanlarını yakalamışken sorayım:

Bildiğiniz gibi Firefox'un ekstradan güvenlik eklentileri var (örneğin NoScript o firefox'tan bile daha sık güncelleniyor) Bu eklentiler güvenlik açıkları konusunda eklentisiz bir Firofox'a göre üstünlük sağlar mı?

tolter
28-04-2009, 21:59   |  #35  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

yükledim bildiğimiz firefox

Ahmet Ertuğrul
28-04-2009, 22:39   |  #36  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
atillagoguslu
Windows Live için İE, Youtube için FireFox ,geri kalan herşey için Opera. Herkes nasıl beğeniyorsa öyle tarayıcı kullansın.

Bir RunTime_ demiş "opera kullanan kişilerde bir tür hastalık olduğunu zaten biliyoruz çünkü bu kişiler sürekli firefox'a saldırmadan edemmezler bunda hangi ezikliğin payı olduğunu bilmesem de" diye, demek ki benim bağışıklığım varmış ayrıca en sevdiğim iki taryıcıdan biridir.

Katılıyorum. En çok Opera kullanıyorum. Bunun yanında Firefox, G. Chrome ve IE 8'de kullanıyorum. (kullanma sıklığı sıram). Diğer tarayıcılara bir düşmanlığım yok.

Ahmet Ertuğrul
29-04-2009, 19:41   |  #37  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bu arada bir değişiklik yok diyen arkadaşlara söyleyeyim. Özellikle Firefox'la açtığım bir site var, herhangi bir uyum sorunu çıkartmaması, bolca bulunan grafik, flash ve javanın bulunduğu bu sitede hepsini hatasız çalıştırması nedeniyle. Güncellemeden sonra siteye yeniden girdim. Acayip bir hızlanma fark ettim. Bu güncelleme sırasında önbellek ve çerezlerin temizlenmesinden mi yoksa güncellemeyle bazı sorunlar giderildiği için midir?