Tim Cook, Apple ve Glass hakkında konuştu!

CHIP Online
29-05-2013, 13:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple CEO'su Tim Cook, Google Glass'tan Apple'ın planlarına en merak edilen soruları cevapladı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/tim ... -konustu_40654.html

Resimlerle: Dünyanın en pahalı 10 cep telefonu

Apple'ın yıllık geliştirici konferansı WWDC'ye daha iki hafta var. San Francisco'da yapılacak etkinlikten önemli yenilikler çıkması bekleniyor, ancak AllThingsD'nin 11. yıllık konferansında konuşan Apple CEO'su Tim Cook, şimdiden bazı ipuçları verdi.

Cook, Apple'ın gelecekle ilgili planları hakkında ağzını sıkı tutmayı tercih etse de yakın zamanda çıkabilecek Apple ürünleri ve Apple politikaları hakkında konuşmaktan geri durmadı. Tecrübeli muhabirler Kara Swisher ve Walt Mossberg'in karşısında sorulara cevap veren Cook, Google Glass ile ilgili bir soruya gözlüğün belirli piyasalar dışında ilgi çekmeyeceği cevabını verdi. "Gözlük takıyorum, çünkü takmak zorundayım" diyen Cook, gözlük sahiplerinin gözlüğün hafif ve çok rahat olmasını istediklerini vurguladı.

Ancak konuşmasına şu cümleyle devam eden Cook, giyilebilir teknolojiye hiç de karşı değil: "Bence giyilebilir teknolojiler inanılmaz derecede ilgi çekici. Bu çok derin bir alan olabilir." Giyilebilen "başarılı" bir teknolojiye örnek olarak ise Cook, giydiği Nike+ Fuelband'i gösterdi.

Mossberg'in "bilek/saat" konusundaki sorularına ise Cook, "bileğe takılan bir teknoloji ilginç olabilir... İnsanları bir şey giymeye ikna etmek istiyorsanız, o şeyin inanılmaz olması gerekiyor. 20 yaşında gençlerden oluşan bir odaya 'saat takıyor musunuz' sorusunu sorsak, sanırım kimse elini kaldırmazdı."


Tüm Konu: Tim Cook, Apple ve Glass hakkında konuştu!

Resimlerle: Dünyanın en pahalı 10 cep telefonu

Kaynak: www.chip.com.tr