Tizen akıllı telefonu Samsung Z ertelendi...

CHIP Online
30-07-2014, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Samsung'un Tizen ile çalışması planlanan ilk akıllı telefonu Z, kendisini bekleyenleri yine üzdü!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/tiz ... rtelendi_48652.html

Resimlerle: Tüm Samsung Galaxy'ler!

Samsung, geçtiğimiz gün Tizen OS ile çalışacak olan ilk akıllı telefonu Samsung Z'nin çıkış tarihini ertelediğini açıkladı. İlk olarak Rusya'da piyasaya çıkması beklenen telefonun daha ileri bir tarihte çıkacağı açıklaması ise, firma için pek de iyi bir durum değil.


Samsung'un özellikle Google'ın Android işletim sistemine aşırı bağlılıktan kurtulmak isteği düşünülür ise, durumun ciddiyeti daha da artıyor. Güney Koreli firma, açık kaynaklı ve Linux tabanlı işletim sistemi Tizen'i kullanarak, marketin hakimi konumundaki yazılım firmaları Google ve Apple'a karşı durmayı hedefliyordu. Önce Haziran ayında Samsung Z ürününün markete çıkacağı açıklanmış ama daha sonra, akıllı telefonun üçüncü çeyrek içerisinde Rusya marketinde gözükeceği söylenmiş idi.


Ancak, e-posta aracılığı ile yapılan bir açıklamada Samsung, "Tizen ekosisteminin güçlendirilmesi" için Samsung Z'nin çıkış tarihinin belirsiz bir tarihe ertelendiğini belirtti. Firma, Tizen Association ile beraber çalışarak işletim sistemini geliştirmeye devam edecek ancak belirgin bir zaman çizelgesi verilmemiş durumda. Tizen Association'ı oluşturan üyelerin arasında ise, Fujitsu ve Panasonic gibi telefon üreticilerinin yanı sıra, DoCoMo, Orange ve Vodafone gibi servis sağlayıcıları ve Intel bulunuyor. Ancak, DoCoMo ve Orange dahil olmak üzere bazı Tizen destekleyicileri, Tizen desteğini her an geri çekebilirler.


Samsung, Tizen telefonu Samsung Z'nin bir prototipini, bu yılın başlarında San Francisco'da düzenlenen geliştiriciler konferansında tanıtmıştı ve Tizen'in kullanımını televizyon ve diğer cihazlara yaymayı planladığını söylemişti. Şimdilik ise, sadece firmanın kamerası ve akıllı saat serileri Gear 2 ile Gear Neo, Tizen sistemini kullanacak şekilde tasarlanmış durumda...

Tüm Konu: Tizen akıllı telefonu Samsung Z ertelendi...

Resimlerle: Tüm Samsung Galaxy'ler!

Kaynak: www.chip.com.tr