TomTom, yeni navigasyon platformunu tanıttı!

CHIP Online
23-04-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

TomTom'un yeni navigasyon platformu NavKit, bu yeniliklerle beraber geliyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/tom ... -tanitti_39943.html

TomTom  yeni navigasyon platformu olan Navkit'i tanıttı. TomTom'un gelecekteki tüm navigasyon teknolojisini güçlendirecek olan NavKit'i, otomotiv ve ticarî müşteriler lisanslayabilecek.


Navkit navigasyon platformu bir dizi esneklik sunuyor. Platformun yapılandırılabilir mimari bileşeni hızlı entegrasyon sağlayacak şekilde tasarlandı.


NavKit, herhangi bir işletim sistemine taşınabilecek ve navigasyon hizmetlerine entegre edilebilecek, özelleştirilmiş kullanıcı ara yüzüne eklenecek bir ara yüzü programlıyor. Sonuç olarak, herhangi bir cihaz platformuna bağlı bir navigasyon sisteminin geliştirilmesi çok daha hızlı ve daha basit oluyor.


Yeni NavKit sürümü, bir araçtaki turn-by-turn navigasyon uygulamasının tüm navigasyon mantığını içeriyor. NavKit'in her bileşeni, güzergah planlama, serbest metin arama, 2 boyutlu harita tarama ve 3 boyutlu yol tarifi görüntüsü, harita-uyumlu konumlandırma ve gerçek zamanlı rehberlik dâhil olmak üzere ileri düzey kullanıcı deneyimi sunmak için geliştirilmiş.


TomTom CEO'su Harold Goddijn konuyla ilgili şunları söyledi: "Otomotiv endüstrisinin bir sonraki hedefi kesintisiz internet bağlantılı araba deneyimi yaratmaktır. Müşterilerimize bu konuda destek olmak için esnek, geleceğe dönük navigasyon platformu olan NavKit'i yarattık. NavKit internet bağlantılı navigasyon çözümleri oluşturulmasını her zamankinden daha kolay ve daha hızlı hale getiriyor."


NavKit mimarisi, müşteri ve iş ortaklarının bileşenlerini modüler bir şekilde değiştirebilmelerini sağlayacak. İçerdiği yeni rota teknolojisi, hem TomTom haritalarında hem de endüstriyel standart Navigasyon Data Standart (Navigation Data Standard / NDS) haritalarında daha hızlı ve daha doğru dinamik yönlendirmeler sağlıyor. Ayrıca trafikte daha iyi güzergahları sağlarken aynı zamanda trafik olayları süre tahminlerini ve trafik sıkışıklığı uyarılarını içeren TomTom Anında Trafik Bilgisi, Sürüm 6.0'yı da tam olarak destekliyor.


Yeni serbest metin arama motoru, daha kolay ve hızlı bir şekilde adres ve POI aramaları sağlıyor. Yeni harita görüntüleme motoru ise 2D harita taramalarını  büyük ölçüde geliştiriyor ve yenilikçi 3D rehberlik görüntüsü sunuyor. NavKit teknolojisinin kullanıldığı ilk ticari ürün ise TomTom GO.

Tüm Konu: TomTom, yeni navigasyon platformunu tanıttı!

Kaynak: www.chip.com.tr