Toplama Bilgisayar

obsession
12-08-2011, 23:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar öncelikle şu konuyu sormak istiyorum elimde eski vestel asteo kasa var bu kasayı kullanarak yeni bir toplama bilgisayar yapmam mümkünmü mümkünse önerdiğiniz sistemler monitör hariç bütçe max 1000 tl - 1500 tl eğer kasa olmaz derseniz kasayıda üstüne koyup işi bitirmek istiyorum amacım daha çok oyun oynamak olucak şöyle kasmayacak bir pc olsun şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

The Best Player
12-08-2011, 23:55   |  #3  
The Best Player avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
238 mesaj

oyun oynamak istiyorsan bundan aşşağısını alma

-net-
13-08-2011, 00:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
131 mesaj
Çok güzel önermişsiz ama arkadaş 1500 TL ye kadar demiş. Niye böyle bir oneri yaptın anlamadım okuma yazman mı yok ?

The Best Player
13-08-2011, 01:19   |  #5  
The Best Player avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
238 mesaj
Alıntı: -net-  
Çok güzel önermişsiz ama arkadaş 1500 TL ye kadar demiş. Niye böyle bir oneri yaptın anlamadım okuma yazman mı yok ?
ramazan olmasa birşeyler derdimde adamı deli etme hem dolar yüksek hem ben illa bu sistemi al demedim adamda demişki okuması pekiyi olan arkadaşım kasayi üstüne koyup bişeyler yapabilir demiş kimin okuması yazması yok öküz arkadaşım sen ne işe yarıyon milleti eleştirmekden başka bi b.k yaradığın yok bir değil iki değil çok biliyosan kendin önerseydin al senin olsun chipin artistmisin nesin diktirip gidiyom

Van.Spronsen
13-08-2011, 01:46   |  #6  
Van.Spronsen avatarı
Yıllanmış Üye
345 mesaj

Al sen bu sistemi yasla sırtını oyna oyununu... 3-4 sene bütün oyunları high oynarsın.. Sistemi ben novadan topladım sen nerden almayı düsünoysun? bide kasan varsa sadece psu alıp o kasaya takarsın fiyatta biraz düşer ama yeni alman daha iyi
CPU:

AMD Phenom II X4 965  Black Edition AM3 3.4 GHz, 8 MB, BOX İşlemci
                                                                                       143 $ (            256,69            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                ANAKART:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7496]GIGABYTE 990XA-UD3, AMD 990X, DDR3, 3X PCIExp, Socket 938 AM3+, CrossFireX & SLI

135 $ (            242,33            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                BELLEK - RAM:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5917]KINGSTON 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM CL7 HYPERX

52 $ (            93,34            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                HARD DISK:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4700]SAMSUNG 500 GB HDD SATA II 16 MB 7200 rpm

47 $ (            84,37            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                EKRAN KARTI:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7174]HIS HD6850 ICEQ X Turbo 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 775/4000

215 $ (            385,93            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                KASA:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6447]THERMALTAKE V3 600W (Mavi Ledli 12cm Fan) Kasa

109 $ (            195,66            TL) 

[/url]                                
                                                                                                                                                                                DVD / Blue-ray:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6051]ASUS 24X 24B3ST Double Layer DVD-RW Siyah SATA (Kutulu)

29 $ (            52,06            TL) 

[url=http://www.novabilgisayar.com/uye_sepet_ekle.asp?urun=6051][/url]                                

TOPLAM :

1.310,35             TL
                           KDV (%18) :
                             235,86         
                                               NAKİT / HAVALE (TL) :                               1.546,21            TL

obsession
13-08-2011, 11:47   |  #7  
OP Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar iki öneriyi de dikkate alıyorum benim bütçe kasa hariç 1500 kasayı üstüne ben koyarım gerekirse 
başka önerisi olan varmı ?

KIYAMETT
13-08-2011, 16:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
206 mesaj

facemanin yaptığı daha iyi.

faceman
13-08-2011, 17:15   |  #11  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,588 mesaj

1.835 tl naptın ya adam en fazla 1500 filan demiş :)

kral mustafa
13-08-2011, 17:35   |  #12  
kral mustafa avatarı
Yeni Üye
28 mesaj

Evet ama bu fiyata işletim sistemi ve işlemci fanı da dahil.

faceman
13-08-2011, 17:56   |  #13  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
2,588 mesaj

işlemci fanına gerek yok çünkü x6 1055t  bende var ısınma yapmaz işletim sistemini ise 5 tl ye bulabilirsin :)

kral mustafa
13-08-2011, 18:05   |  #14  
kral mustafa avatarı
Yeni Üye
28 mesaj

amd stok fanları sesli çalışır ve çokta iyi soğutmaz.İşletim sisteminide herzaman orjinal kullanmanızı öneririm çünkü korsan işletim sistemlerinde zararlı yazılımlar oluyor.

Son Düzenleme: kral mustafa ~ 13 Ağustos 2011 18:06
faceman
13-08-2011, 18:39   |  #15  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
2,588 mesaj

dostum anlaşıldı sen ne istiyorsan öyle söyle ben sahte windows'u tam 5 sene kullandım formatsız antivürüssüz bir şey bilmeden yorum yapmayın birdaha lütfen aynı zamanda ses olayı kasaya bağlıdır ve çokta iyi soğutur 5 saat crysis 2 den sonra sıcaklık 58 dereceydi kullanmadan yorum yapma hocam

KIYAMETT
13-08-2011, 19:00   |  #16  
Yıllanmış Üye
206 mesaj

amdlerde o doğutma problemleri tarihte kaldı, ses konusuna birşey diyemem, ama sıcaklık yok diyebilirim, kendim kullanmadım ama arkadaşımın bilgisayarında vardı yükse en fazla 65 derece gördü, işletim sistemine gelince home basic gibi düşük bir sisteme ben o parayı vermem şahsen gider orjinal format attırırım daha iyi. orjinal yazılım her zaman daha iyidir ama türkiyede bir birey (çocuk,yaşlı,maaşlı-maaşsız) 300-400 tl bir sisteme verecek durumda değil.200 tl bile çok.

alperen12
13-08-2011, 19:22   |  #17  
Yıllanmış Üye
248 mesaj

zaten en iyisi sahte microsoft tarafından kazıklanmaktan nefret ederim tabi doğru crackları kullanırsan hiç bir zaman sorun çıkmaz

Kagan AMD
13-08-2011, 20:13   |  #18  
Üye
77 mesaj
görmeyeli bilgeler çoklaşmış . sen bu sisteme sistem diyorsan ve üstekilere 5 çeker düşünüyorsan tutmayalım sizi chipin sonu hayrola işlemci iyi anakartı berbat harddisk berbat blue enerji tasarrufu için üretilmişdir kasa para israfı sen 3.000 tl lik sistemmi kuruyorsun da o kasayı öneriyosun profesör bey

KIYAMETT
13-08-2011, 20:16   |  #19  
Yıllanmış Üye
206 mesaj

olabilir herkes herşeyden anlamak zorunda değil siz daha iyi bir sistem önerecekseniz konuyu açan arkadaş için daha iyi olur.

Kagan AMD
13-08-2011, 20:26   |  #20  
Üye
77 mesaj

ben arkadaşa o konuda kızmadım ama bilip bilmeden ona buna 5 ceker demesin

kral mustafa
13-08-2011, 21:02   |  #21  
kral mustafa avatarı
Yeni Üye
28 mesaj

Kıyamett arkadaşım windows 7 home basic neyine yetmeyecek.Tamam özellik ve görsel açıdan düşük olabilir ama internete girebiliyorsan,oyun oynaya biliyorsan kısacası diyer windows sürümlerinde yapabildiklerini yapabiliyorsan fazlasına ne gerek var?Ayrıca görsel açıdan düşük olduğu için sistem daha hızlı çalışacaktır.

Son Düzenleme: kral mustafa ~ 13 Ağustos 2011 21:15
kral mustafa
13-08-2011, 21:11   |  #22  
kral mustafa avatarı
Yeni Üye
28 mesaj
Alıntı: faceman  
dostum anlaşıldı sen ne istiyorsan öyle söyle ben sahte windows'u tam 5 sene kullandım formatsız antivürüssüz 
Öncelikle bir şeyin pahalı olması onu çalacağın, illegal yollardan kopyalayacağın anlamına gelmez.Tıpkı herkesin yasadışı işler yapmasını görerek seninde yapmanı mübah kılmayacağı gibi.
Korsan yazılım içinde bulunulan ekonomi ile elbette ki ilişkili. Ancak bu ilişki insanın ahlak ve yasalar ilişkisinden daha sıkı değil.
Teknoloji Türkiye için lükstür. Lüks hiçbir zaman hak değildir. Hak sadece yaşamını idame ettirmen için gerekli olanlardır. 
Senin söylediğine göre "benimde ferrariye binme hakkımı kimse engelleyemez" diye herhangi bir ferrariyi çalmam mı gerekiyor. Yada ekonomik durumum gereği dewamlı ekmek yemek zorundayım. Ama ben pasta yememin hak olduğunu düşünüp pastahaneden pastamı çalmalıyım.
Unutma korsan hırsızlıktır.

Daha huzurlu günler için orjinal yazılım kullanmanız ümidiyle,

Son Düzenleme: kral mustafa ~ 13 Ağustos 2011 21:14
KIYAMETT
13-08-2011, 21:58   |  #23  
Yıllanmış Üye
206 mesaj

home basic kullanılmayacak derece kötü demiyorum hatta 166 tl orjinal kullanmak daha mantıklı fakat kullanıcının yerinde olsa 304 liraya professional 64 bit alırım eğer bütçesi varsa yada şimdilik formatla idare edip ileride para biriktirip alabilir.

faceman
14-08-2011, 00:33   |  #24  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
2,588 mesaj

kral mustafa öncelikle konuyu araba çalmaya getirdiğin için seninle bu forum gurur duyuyor :) sonra ise ben windowsun o parayı hak ettiğini hiç sanmıyorum gerekli güncelleştirmelerle orjinal gibi kullanacakken neden 200-300 tl versin ?

kral mustafa
14-08-2011, 00:49   |  #25  
kral mustafa avatarı
Yeni Üye
28 mesaj

Faceman arkadaşım bence sen sistemine bir antivirüs kur.Fazla uzatmaya gerek yok ucuz etin yahnisi yenmez.