Toshiba Blu-ray'i rahat bırakmıyor

CHIP Online
20-08-2008, 20:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Toshiba'nın yeni upscaling teknolojisi DVD'nin asla ölmeyeceğinin sinyallerini veriyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Tosh ... irakmiyor_8291.html

Blu-ray'in video formatı savaşını kazanmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen, savaştan yenik durumda ayrılan HD-DVD gazisi Toshiba yenilgiyihala kabul etmiyor. Şirketin yeni DVD oynatıcısı XD-E500, sahip olduğu gelişmiş upscaling teknolojisi ile Blu-ray karşında dimdik ayakta...

Yeni upscaling teknolojisinin sadece DVD upconversion'dan fazlası olduğu ifade edilirken, bu teknolojinin artık birçok resim iyileştirme modunu da içerdiği de gelen haberler arasında.

Yeni teknolojinin DVD'leri 480i'den 1080p'ye çevirebilmesinin yanında, normal DVD'lerin kontrast ve rengini de iyileştiren 3 farklı mod daha bulunuyor.

XD-E500'de, HDMI-CEC bağlantısı bulunuyor, DivX sertifikası destekleniyor, JPEG, MP3 ve WMA formatları oynatılabiliyor.

XD-E500'ün bu ayın sonuna kadar 149.99 Dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulması beklenirken, ürünün Avrupa'ya ne zaman ulaşacağı henüz netlik kazanmış değil.

Tüm konu: Toshiba Blu-ray'i rahat bırakmıyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu ürün hakkındaki düşünceleriniz...

DeePBluESeA
21-08-2008, 12:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
281 mesaj

Aslında ben DVD nin önümüzdeki 5 yıl piyasada kalacağına kesin gözüyle bakıyorum

bir BLuraY filmin H264 yada X264 Codec ile 720p çözünürlükte bir dvd ye Hem İngilizce hem de Türkçe Dublajlı olarak Sığdırılabilmesi Aslında DVD nin kapasitesinin oldukça iyi bir seviyede olduğunu gösteriyor 1080P izlemek isteyenler ise çift katmanlı DVD ile daha yüksek Kalitede İzleme şansına erişirler

yani sonuçta DVD ler fazlasyla iş görüyorlar toshibayı desteklememek elde değil

eolos
21-08-2008, 14:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

dvd yada blu ray farketmez ben bunlarda veri saklamayı pek cazıp gormuyorum

uzunoglan
24-08-2008, 16:55   |  #4  
Üye
77 mesaj

uygun fiyat ve iyi kalite isteyenler için düşünülebilir ancak full hd tv ye sahip olanlar tercihini blu ray dan yana kullanacaktır..